В Африці знайдено рештки шипозавра Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.09.2009 13:40 · Розділ: Цікаві факти

Іспанські та німецькі палеонтологи виявили в центральному Нігері два чудово збережені скелети величезних зауроподів. Мова йде про новий вид шипозаврів - Spinophorosaurus nigerensis, який жив 170 млн. років тому і досягав 13 м в довжину. Призначення шипів, що розміщувалися на хвості істоти поки не встановлено.

Наукова цінність знайденого динозавра полягає в тому, що він один з найбільш примітивних представників своєї групи; більш того, скелет було виявлено в нехарактерному для подібних знахідок регіоні. Звичайно цих чотириногих травоїдних динозаврів знаходять у Китаї, Південній Америці, Індії. «Хоча кількість відомих зауроподів практично подвоїлася за останнє десятиліття, ранні етапи еволюції цієї групи все ще погано вивчені. Spinophorosaurus nigerensis дозволить висувати нові гіпотези щодо походження й поширення цих давніх рептилій», - пояснив один з керівників дослідження, Крістіан Ремес з університету Бонна.

Анатомічні характеристики шипів звіра ріднять його зі східно-азіатськими зауроподами. Проте, на своїх американських та індійських родичів він не схожий. На думку вчених, це пов'язане з незалежним розвитком фауни на материках Лавразія і Гондвана, що розділилися: в міру того, як тектонічні плити величезних розмірів віддалялися один від одного, змінювалися рослини, а з ними і тварини, які по-різному пристосовувалися до змінених умов навколишнього середовища і, відповідно, змінювалася їхня зовнішність.

Вивчивши кістки Spinophorosaurus nigerensis, палеонтологи зробили висновок, що ключові зміни в еволюції зауроподів юрського періоду припали саме на регіон між Північною Африкою та екватором.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу