Гасити пожежі будуть роботи-змії Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.09.2009 12:54 · Розділ: Нові технології

Норвезькі інженери сконструювали кілька роботів, призначених для рятувальних операцій. Вони зможуть переміщатися по важкодоступних місцях на зразок трубопроводів і працювати в небезпечних умовах - наприклад, при гасінні пожеж. Перший зразок побудованого робота, має масу 75 кг і приводиться в рух 20 гідравлічними моторами. Ще одна модель може підніматися по стінах. Всі роботи, як говорять їх творці, оснащені новою системою розпізнавання зображень.

Як стверджують вчені, на створення робота-змії їх надихнув звичайний пожежний шланг (або, як кажуть пожежники, рукав). Його, як правило, потрібно протягувати у вкрай небезпечні місця. Щоб полегшити небезпечну працю пожежників, було задумано рукав, який самостійно добирався б до місця спалаху крізь можливі завали, вузькі задимлені проходи та вентиляційні канали, в які людина пролізти не в змозі. Втім, повністю вирішити цю проблему ще не вдалося. Інженери зіткнулися з цілою низкою труднощів і на даний час змогли виготовити лише прототип робота.

Для руху робот-змія використовує енергію тієї ж води, якою він повинен заливати полум'я. Вода в пожежний рукав може подаватися під високим тиском, і його цілком достатньо для пересування сегментів робота. Кожна ланка «Анни Конде» (так назвали першого робота винахідники) може повертатися на 33 градуси. Оскільки рятувальник складається всього з 10 ланок, то може практично згорнутися в кільце або пролізти у вузький отвір.

Рухом ланок управляє складна система з електронних блоків в кожному сегменті робота, які у свою чергу підключені до центрального модуля, «мозку». Команди, які посилаються «мозком», передаються спочатку «нервовим вузлам» кожної ланки, а вже звідти імпульси поступають до клапанів, що перекривають подачу води в гідравлічні циліндри. У головному блоці управління «Анни Конде» та інших роботів вчені реалізували нову систему розпізнавання образів, яка дозволить роботам самостійно справлятися із такими завданнями як відкриття дверей або обхід перешкод.

Фото взято з сайту gzt.ru
Фото взято з сайту gzt.ru

Розвиток початкового проекту зі створення самохідного пожежного рукава призвів до появи ще декількох роботів крім «Анни Конде». Один з них, «Піко», призначений для переміщення по трубопроводах. З його допомогою можна буде оглядати різні комунікації зсередини навіть там, куди неможливо добратися людині. Тіло цього робота теж складено з різних сегментів, але пересувається він не тільки за рахунок вигинів корпусу, але й завдяки, встановленим на кожній ланці, колесам.

Як стверджують розробники роботів, майбутнє саме за такими винаходами. Вони сподіваються на те, що роботи-змії зможуть протискуватися в брудні, небезпечні та тісні місця, полегшуючи працю пожежників, інженерів і рятувальників.

Джерело gzt.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.