Дослідники виявили кам'яну планету Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.09.2009 12:58 · Розділ: Цікаві факти

Астрономи виявили першу екзопланету, яка складається з каменю. Вона розташована на відстані 500 світлових років від Сонця. На сьогодні за межами Сонячної системи відкрито понад 300 планет, але всі вони або є газовими кулями, або існування твердого ядра у планети довести неможливо.

Вчені давно вирішили, що для життя виникнення необхідна тверда поверхня. «Ми й самі живемо, можна сказати, на камені, - говорить один з першовідкривачів, Арті Хартцес, директор Тюрингської обсерваторії (Німеччина). – Дана екзопланета (планета, що знаходиться за межами сонячної системи) дуже схожа на Землю. Просто розташована надто близько до зірки».

Настільки близько, що температура її поверхні перевищує 2 000 градусів. COROT-7b обертається навколо зірки за 20 годин зі швидкістю 750 тисяч кілометрів на годину. Для порівняння: Меркурій, найближча до Сонця планета, здійснює обліт світила за 88 днів.

Планета була виявлена нещодавно. Європейські вчені десятки разів спостерігали за нею і намагалися виміряти її щільність, щоб з'ясувати, чи справді вона складається з каменю. Щоправда, назвати поверхню планети твердою не можна, оскільки вона перебуває у розрідженому стані, на зразок відомої нам лави. Розміри COROT-7b ближчі до земних, ніж будь-яка інша відома екзопланета: вона у півтора разів більша і в п'ять разів важча.

Це одне з головних відкриттів за весь час пошуку життя на інших планетах, вважає експерт Алан Бос з Інституту Карнегі (США). На його думку, тепер у вчених більше впевненості в тому, що вони зможуть знайти схожі на Землю планети подалі від сонця, де умови будуть більш сприятливими для появи життя. «Ці дані ще раз доводять, що ми живемо в переповненому Всесвіті», - заявив Алан Бос.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу