Насичені жири перешкоджають мозку говорити: "Досить!" Автор: Lesly · Опубліковано: 17.09.2009 08:47 · Розділ: Наука

Дослідження, проведене вченими з Південно-західного медичного центру (Southwestern Medical Center), що в Даласі, США, продемонструвало, що деякі продукти, на зразок морозива та бургерів, здатні, в буквальному розумінні слова, контролювати мозок людини.

Як тільки молекули жиру потрапляють в організм, вони "змушують" мозок посилати вказівки клітинам тіла ігнорувати сигнали інсуліну та лептину (гормони, відповідальні за регуляцію ваги) про насиченість, що може продовжуватися аж до трьох днів.

"Зазвичай наше тіло повідомляє про насичення, проте, це не завжли спрацьовує, коли ми їмо щось справді смачне, – розповідає дослідниця Дебора Клег (Deborah Clegg). Що нам довелося з’ясувати, так це факт, що хімічний склад мозку може змінюватися за дуже короткий період часу. Ми встановили, що коли людина їсть продукт з високим вмістом жиру, мозок отримує "жирнокислотний" удар, а її організм розвиває тимчасовий "імунітет" до інсуліну та лептину. А оскільки ваш мозок не подає вам сигналу припинити їсти, ви переїдаєте", - додала вона.

Дослідники також виявили, що існує особливий тип жиру – пальмітинова кислота, що міститься в яловичині, маслі, сирі та молоці і здатна ефективно відновлювати порушений зв’язок між мозком та шлунком.

Дослідження було проведене на пацюках та лабораторних мишах, проте вчені стверджують, що ці результати ще раз підтвердили важливість загальних рекомендацій дієтологів обмежити вживання насичених жирів, споживання яких є основною причиною того, що людина починає їсти більше.

Джерело: newswise.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.