Астрономи зафіксували наявність "озонового шару" на Титані Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.09.2009 17:28 · Розділ: Цікаві факти

Астрономи виявили на Титані, супутнику Сатурна, аналог земного озонового шару. В рамках проекту, вчені провели серію лабораторних дослідів, а також комп'ютерних симуляцій. У результаті їм вдалося визначити хімічні реакції, які можуть протікати в атмосфері Титану.

Зокрема, вони встановили, що в атмосфері супутника Сатурна формується триацетин (C6H2). Раніше передбачалося, що через низьку температуру (близько мінус 180 градусів за Цельсієм) подібні реакції на Титані неможливі.

Проте, як виявилося, триацетин може працювати як озон в атмосфері Землі, захищаючи поверхню супутника від ультрафіолетового випромінювання, яке вважається згубним для всього живого. Крім цього дослідники встановили, що триацетин може брати участь в інших складних реакціях в атмосфері Титану, що дозволяє пояснити склад атмосфери супутника.

Науковці сподіваються, що отримані ними результати привернуть увагу фахівців і стануть своєрідним каталізатором для інтенсивного вивчення хімічних реакцій, які відбуваються в атмосфері супутника Сатурна. Самі вчені в даний час планують провести серію експериментів з азотом та іншими елементами, які можуть бути присутніми в атмосфері Титану.

Джерело vlasti.net


Інші новини розділу