В Японії прокинулися два вулкани – Асама і Сакурадзіма Автор: Lussilda · Опубліковано: 02.02.2009 14:18 · Розділ: Події у світі

В центральній Японії розпочалося виверження вулкана Асама. Хмари попелу вже досягли території Токіо

Його виверження почалося (за київським часом) 1 лютого приблизно о 21.00. Стовп диму в центрі головного острова країни Хонсю досягнув висоти близько двох кілометрів. З кратера на околиці летить розпечене каміння.

Як повідомляє NEWSru, опади чорного «снігу» зафіксовані у густонаселених префектурах Канагава і Сайтама японської столиці. Найбільш помітні клуби диму та попелу потрапляють в курортне містечко Каруідзава неподалік від вулкана, де знаходяться численні дачі заможних людей.

На вулиці там виведені спеціальні машини, які чистять дороги від липкого вулканічного попелу. Однак школи, магазини й суспільні установи дачної місцевості працюють в звичайному режимі.

За інформацією ІТАР-ТАСС, вулкан висотою 2568 метра оголошений заборонною зоною - людям не дозволяють підніматися на гору. На думку експертів, розпечений попіл може випадати протягом найближчого часу у радіусі 4 км від кратера. Нагадаємо, що останній раз попіл від цього вулкана випадав у Токіо у вересні 2004 року.

Але Асама не єдиний вулкан, який зараз подає ознаки життя. Ще одна «гора, що дихає вогнем» Сакурадзіма обсипає всіх попелом і розташована вона на південному острові Кюсю.

Особливого збитку вони поки не заподіяли, потерпілих немає. У той же час японська влада встановила заборонні зони навколо районів виверження Сакурадзіми радіусом на відстані 2 км від кратера, передає ІТАР-ТАРС.

У Японії налічується 108 діючих і поки сплячих вулканів, що входять в "Вогняне кільце Тихого океану". Серед них - найвища вершина країни - священна гора Фудзі, яка востаннє прокидалася в XVІІ столітті.


Інші новини розділу