Прийняття душу може бути небезпечним для здоров’я Автор: Lesly · Опубліковано: 16.09.2009 14:29 · Розділ: Наука

Дослідження, проведене американськими вченими наглядно продемонструвало, що щоденне прийняття душу може не тільки не забезпечувати чистоти тіла, на яку ви сподіваєтеся, але й становити загрозу для здоров’я людини.

Науковці проаналізували 50 душових розпилювачів з 9 різних міст США і встановили, що близько 30% з них служили притулком для великої кількості мікобактерій Mycobacterium avium, - мікроорганізмів, що можуть спричиняти інфекційні захворювання, потрапляючи в легені повітряно-крапельним шляхом. Дослідники з Університету Колорадо (University of Colorado) виявили, що кількість Mycobacterium avium в душових розпилювачах у 100 разів перевищувала їх вміст у воді для побутових потреб.

"Коли ви включаєте воду, приймаючи душ, то в першу чергу вона потрапляє на обличчя, - це означає, що ви контактуєте з надзвичайно високою кількістю хвороботворних організмів. Однозначно, подібні контакти не можна назвати "здоровими", - розповідає дослідник Норман Пейс (Norman Pace).

Mycobacterium avium спричинюють розвиток легеневих захворювань, таких як постійний кашель, задуха та втома. В більшості випадків мікроорганізми завдають шкоди людям з ослабленою імунною системою, проте іноді страждають і здорові.

Пейс додав, що в результаті дослідження проведеного Національною єврейською лікарнею, що в Денвері (США), було встановлено, що збільшення легеневих інфекцій спричинених "нетубезкульозними" видами мікобактерій може бути безпосередньо пов’язане з тим, що люди здебільшого приймають душ, тоді як ще кілька десятиліть назад більш модним вважалося прийняття ванн.

Проблемою душових розпилювачів є те, що вони забезпечують необхідну мікроорганізмам вологу, тепло та темряву, де вони формують клейкі "біоплівки". Саме тому людям з ослабленим імунітетом, або ВІЛ-позитивним особам рекомендується використовувати металічні розпилювачі та регулярно їх промивати або міняти.

"Це не повинно турбувати здорових людей. Адже найбільш вразливими до мікобактерій є люди з ослабленою імунною системою", - підсумовують дослідники.

Однак, потенційним джерелом розповсюдження бактерій в домі не є тільки душові розпилювачі. Вчені вважають, що необхідно визначити рівень бактерій в інших побутових приладах, таких як зволожувачі чи охолоджувачі повітря.

Джерело: newscientist.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.