Диня знімає втому та дратівливість Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.09.2009 12:17 · Розділ: Краса і здоров'я

Фахівці з компанії Seppic знайшли унікальний і, що найголовніше, природний спосіб боротьби зі стресами - це добре знайома нам диня. Плід, як виявили дослідники, містить супероксиддисмутазу (СОД) - фермент з потужними антиоксидантними властивостями, що запобігає процесу ушкодження тканин тіла - так званому оксидативному стресу.

Науковці провели дослідження, запросивши, для прийняття участі в експерименті, добровольців зі звичайним рівнем стресу. Їх розділили на дві групи, одна з яких щоденно отримувала необхідну організму дозу ферменту, а інша була контрольною. За перший тиждень спостережень, між двома групами не було виявлено практично ніяких відмінностей. Проте, в подальшому, було відмічене значне зниження втомлюваності та рідші прояви стресів в учасників групи, які приймали СОД.

Як стверджують дослідники, СОД збільшує концентрацію уваги, усуває відчуття втоми та дратівливості, а також позбавляє від порушень сну. А відносно незначне покращення загального самопочуття в людей, що вживали препарат в порівнянні з контрольною групою, на початку експерименту вони пояснюють звичайним (незначним) рівнем стресу та втоми у добровольців. Більш вражаючих результатів можна було б досягти, відібравши для участі в проекті людей з глибокими стресами та значною втомлюваністю, вважають науковці.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.