Інженери створили новий вид вибухостійкого скла Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.09.2009 10:55 · Розділ: Нові технології

Існуючі зразки вибухостійкого скла надто товсті і дорогі, вважають Санджів Кханна (Sanjeev Khanna) і його колеги з університету Міссурі. Вчені заявляють, що їх нове скло буде тоншим, легшим і при цьому міцнішим та дешевшим.

Інженери пояснюють, що полімерний шар, який прийнято "укладати" між двома листами вибухостійкого скла, вони замінили шаром з прозорого композитного матеріалу: скловолокна з пластиком. Саме скловолокно товщиною близько 25 мікрометрів і додає міцності: в результаті вибуху таке скло може потріскати, але дірок у ньому не буде.

"Зараз спеціальне скло набагато товще, ніж звичайне, - більше 2,5 сантиметра, а в нашої розробки цей показник менше 1,25 см, - говорить Кханна. - І при цьому наше скло так само здатне протистояти невеликому вибуху, наприклад гранати або саморобної бомби чи ураганного вітру та землетрусу".

Ефективність новинки, створення якої фінансується за рахунок 250-тисячного гранту Департаменту національної безпеки США (DHS), довели перші випробування.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.