В Китаї з'явилася змія-мутант Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.09.2009 10:13 · Розділ: Цікаві факти

В Китаї виявлено змію з однією лапою з кігтями посеред тулуба, схожою на кінцівку ящірки або жаби. Дивний мутант «з'явився» опівночі в спальні 66-річної мешканки міста Суінін в південно-західній провінції Сичуань. Як розповіла жінка, вона прокинулася від незвичайного звуку і, включивши світло, побачила «страшного гада», що повзе по стіні.

Змія довжиною 40,5 см і товщиною з мізинець дерлася по вертикальній поверхні, спритно чіпляючись за неї кігтями єдиної кінцівки. Китаянка каже, що була сильно перелякана, але тим не менше їй вистачило «відваги», щоб забити істоту насмерть. Більш того, переконавшись, що змія мертва, жінка ще й помістила її в пляшку зі спиртом.

Завдяки її майже професійним діям, рептилія-мутант потрапила до рук китайських вчених, які вже проводять необхідні дослідження. Один з них, експерт зі змій, зазначив, що побачене шокувало навіть його. Причину мутації він сподівається з'ясувати тільки за результатами розтину.

Найпоширеніша нині мутація серед змій - це «двоголовість». Вона формується за таким же принципом, як і подвоєння частин організму у сіамських близнюків. Такі особи мають мало шансів вижити в умовах дикої природи - хоча б тому, що обидві голови раз у раз намагаються атакувати одна одну.

А нещодавно вчені встановили, що змії при русі значно більше покладаються на тертя, що забезпечує луска, ніж на інерційні сили.

Джерело media.rin.ru


Інші новини розділу