Риби в американських річках змінюють стать Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.09.2009 09:33 · Розділ: Природа

Самці чорних кам'яних окунів у багатьох американських річках «фемінізувалися». Дослідження Геологічної служби США показало, що у кожного п'ятого самця окуня в гонадах розвиваються жіночі статеві клітини. Агентство вивчило дані за 1995-2004 рр. зібрані в дев'яти річкових басейнах, які покривають дві третини країни, і виявило, що у 6% з півтори тисячі самців риб шістнадцяти видів розвинулися жіночі риси. Найбільш часто фемінізуются популярні прісноводні види: великоротий окунь (Micropterus salmoides) і малоротий окунь (Micropterus dolomieu), обидва з сімейства чорних окунів.

Єдиною з вивчених річок, де у самців риб не було виявлено ніяких відхилень, стала річка Юкон на Алясці. Найвищий рівень фемінізації риб спостерігається на південному сході країни, особливо в басейні річки Пі-Ді в Північній і Південній Кароліні, де десять з одинадцяти виловлених великоротих окунів були "гермафродитами". А на деяких ділянках річок Міссісіпі (штат Міннесота) і Ямпа (штат Колорадо) фемінізованих виявилося близько 70% малоротих окунів.

На думку іхтіологів, фемінізацію риб викликають гормональні препарати, пестициди та миючі засоби, які потрапляють в річки зі стічними водами. Найбільшу небезпеку для риб представляють естрогени, що містяться в гормональних протизаплідних препаратах для жінок. Естрогени блокують дію чоловічих гормонів андрогенів, внаслідок чого в риб змінюється статева приналежність.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу