Fiat і Peugeot названі екологічно найчистішими європейськими авто Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.09.2009 09:00 · Розділ: Екологія

Автоконцерни FIAT і Peugeot-Citroen названі єдиними європейськими автовиробниками, які в минулому році виконали добровільні зобов'язання щодо скорочення споживання палива та викидів вуглекислого газу. Європейська федерація транспорту та захисту навколишнього середовища (T & E) відзначила також і заслуги компанії BMW, яка досягла найбільшого прогресу в скороченні викидів CO2 завдяки впровадженню енергозберігальних технологій у свої розробки.

Але в цілому, на думку екологів, європейський автопром зробив не так вже й багато. До 2015 року в середньому машини повинні виділяти не більше 130 г вуглекислого газу на кілометр пробігу, інакше автовиробників чекатимуть штрафи.

Така ціль була встановлена в минулому році, після того, як компанії не змогли виконати добровільно взяті зобов'язання щодо скорочення вмісту вуглекислоти в вихлопах до 140 грамів на кілометр до 2008 року. Зазначеного показника домоглися лише вищеназвані FIAT (Італія) і Peugeot (Франція). Обидва виробники виготовляють невеликі легкові автомобілі, які споживають мало палива.

Daimler AG, виробник розкішних «мерседесів», в даний час виробляє найбільше машин, що забруднюють атмосферу в Європі. Компанія повинна скоротити викиди на чверть до 2015 року, так само як і японські виробники Nissan Motor, Mazda Motor і Suzuki Motor.

Два роки тому «найбруднішими» були названі автомобілі BMW, проте з того часу компанія доклала серйозних зусиль і сьогодні знаходиться на дев'ятому місці, тоді як Daimler - на чотирнадцятому. Обидві фірми випускають машини, які потребують багато пального, але BMW впровадила низку технологій, що дозволяють більш ефективно витрачати бензин. Volkswagen AG, найбільший у Європі виробник автомобілів, знаходиться поки на дванадцятому місці.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу