Дослідники намагаються знайти воду на Місяці Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.09.2009 17:13 · Розділ: Наука

Американські вчені готуються до масштабного експерименту на Місяці. Дев'ятого жовтня на поверхню супутника Землі повинен впасти космічний зонд LCROSS. Під час цього станеться вибух, який допоможе вченим визначити, чи є на Місяці вода. Астрономи припускають, що на планеті повинні бути великі запаси рідини. І подібні дослідження проводилися в космосі не раз. Але поки підтвердити припущення вчених не вдавалося.

Це основна місія зонда LCROSS в космосі. До цього він спостерігав Землю та її супутник лише на відстані. Тепер від апарату відділиться розгінний блок, який першим вріжеться в Місяць. На поверхні планети утвориться хмара ґрунту. Через неї повинен пролетіти сам зонд. Він миттєво оцінить склад речовин і відправить результати на Землю. Далі LCROSS чекає неминуча загибель, говорить провідний науковий співробітник Фізичного інституту РАН, Сергій Богачов.

"У приладів, які літають навколо Місяця, обмежений термін дії. Тобто, коли ми запускаємо апарат спостерігати Місяць, він літає по спіралі і неминуче врізається в поверхню Місяця. Тому було втілено в життя ідею отримувати користь від кожного такого падіння. Звичайно, небезпеки подібні прилади не становлять. Оскільки космічні апарати не мають ні ядерних джерел, ні навіть пального. Це просто шматок заліза, який літає по орбіті", - стверджує Богачов.

Даний зонд вибухне на південному полюсі Місяця. І місце падіння вчені вибрали не випадково. Якщо і є вода на супутнику Землі, то саме на полюсах, говорить старший науковий співробітник Астрономічного інституту ім. Штернберга, Володимир Сурдін.

"Отже, всі шукають воду. Де вона може бути? Там же, де і на Землі. Запаси води у нас в Антарктиді і в північних морях дуже великі у вигляді льоду. Такий же лід під шаром ґрунту може бути і на Місяці. Якщо воду буде знайдено, то космонавтам буде легше підтримувати свою життєдіяльність", - додав Сурдін.

Після вибуху LCROSS на Місяці з'явиться ще один кратер - приблизно на двадцять метрів. Він стане вже не першим свідченням про проведені дослідження. Аналогічним способом воду на планеті шукають не вперше. У супутник Землі врізався і японський апарат "Кагуя", і індійський "Чандраян-1", і американський орбітальний розвідник LRO. Загалом, штучних кратерів на Місяці набереться під кілька десятків. Але до цього часу дані, отримані з космосу, лише опосередковано підтверджували гіпотези вчених про наявність запасів води на супутнику.

Джерело vesti.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.