«Артек» став базою олімпійської підготовки Автор: Lussilda · Опубліковано: 02.02.2009 13:04 · Розділ: Політика

Кабінет Міністрів надав Міжнародному дитячому центру «Артек» статус бази олімпійської та параолімпійської підготовки. Відповідна постанова була прийнята 31.01 на позачерговому засіданні КМУ, повідомляє прес-служба Кабміну.

Нагадаємо, що 29.01.2009 р. Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко зустрічався з генеральним директором Міжнародного дитячого Центру «Артек» Борисом Новожиловим.

Під час зустрічі міністр пояснив, що ДП «Міжнародний дитячий центр «Артек» знаходиться в підпорядкуванні Державного Управління Справами (ДУС), відповідно Міністерство не може законно виділяти кошти на реконструкцію чи розвиток МДЦ «Артек».

Але, на думку Павленка існує вихід із ситуації, що склалася – це створення на базі МДЦ «Артек» Центру олімпійської підготовки для збірних команд України.

30 січня відбулася нарада з питань функціонування МДЦ «Артек», на якій Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що уряд буде ініціювати прийняття законопроекту про надання спеціального статусу Міжнародному дитячому центру «Артек» та 258 га землі, яка йому належить.

За словами Юлії Тимошенко, надання спеціального статусу «Артеку» дозволить у майбутньому захистити їх від незаконної приватизації, зміни призначення, відчуження землі та майна тощо. Тому Кабмін звернеться до парламенту з проханням розглянути відповідний законопроект про захист земель «Артеку» в терміновому порядку.

31 січня відбулося позачергове засідання Кабінету Міністрів, на якому була прийнята постанова, згідно якої Міжнародному дитячому центру «Артек» надається статус бази з підготовки спортсменів до олімпійських та параолімпійських ігор. Про це заявила на прес-конференції Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко після засідання Кабміну.

За словами Глави уряду, восени, взимку і весною МДЦ «Артек» завантажений не на сто відсотків. Але так як на базі «Артеку» створені прекрасні умови для тренування, це сприятиме повноцінній підготовці олімпійського резерву. За інформацією 5 каналу (5.ua) - для покращення умов дитячій здравниці уряд із резервного фонду виділив 35 мільйонів гривень. Зокрема, розглядається можливість відновлення 50-метрового басейну, який потребує капітального ремонту, проведення реконструкції футбольного поля та спортивного комплексу, а також будівництва на території «Артеку» повноцінного тенісного центру.

На думку Ю.Тимошенко, рішення Кабміну дозволить забезпечити додаткове фінансування «Артеку» через фінансування програм з підготовки українських спортсменів до міжнародних спортивних змагань.

Окрім того, Кабінет міністрів своєю постановою вивів Артек з-під керування Державного управління справами Президента (ДУС) та перепідпорядкував його Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту.

На таке рішення відразу відреагував Голова ДУСу Ігор Тарасюк. Він назвав таке рішення незаконним, так як, за його словами, «Артек перебуває під егідою ЮНЕСКО і змінювати форму управління без погодження з Фондом - не можна».


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.