Фрукти та овочі захищають від розумових розладів Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.09.2009 14:40 · Розділ: Краса і здоров'я

Високий вміст фруктів та овочів в щоденному раціоні дозволить покращити пізнавальні функції мозку. До такого висновку прийшла міжнародна група дослідників, до якої входили неврологи з Університету Генріха Гейне (Heinrich-Heine University) та лікарні Святої Єлизавети в Кельні (Німеччина), Університету Перуджії (Італія) і Темплійського університету (США). Вчені вивчали взаємозв'язок між споживанням фруктів та овочів, рівнем антиоксидантів у плазмі крові та розумовою діяльністю на прикладі 193 здорових добровольців віком від 45 до 102 років.

У результаті дослідження, фахівці констатували, що люди, які щодня отримували близько 400 г фруктів та овочів, мали більш високий рівень корисних антиоксидантів в організмі і низькі показники пошкодження ліпідів вільними радикалами. При цьому когнітивні показники любителів вітамінної продукції були значно вищими, ніж у людей, які отримували менше 100 г фруктів і овочів на день.

Науковці заохочують до щоденного вживання овочів та фруктів, щоб не тільки поліпшити роботу мозку, але й запобігти можливим проблемам з пам'яттю і слабоумству в літньому віці. Фрукти та овочі, завдяки своєму багатому антиоксидантами складу, захищають від дисфункції мозок незалежно від віку, але медики радять збагатити раціон харчування такими продуктами щонайраніше, щоб уникнути серйозних порушень роботи мозку, які розвиваються у багатьох людей до старості.

Джерело medlinks.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.