Сатурн оточує тимчасовий радіаційний пояс Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.09.2009 10:14 · Розділ: Наука

Астрономи виявили довкола Сатурна тимчасовий радіаційний пояс, який періодично то зникає, то знову з'являється. Свої результати вчені представлять на Європейському конгресі з планетарних наук (European Planetary Science Congress 2009).

Раніше астрофізикам вже було відомо, що Земля - не єдина планета, яка володіє радіаційними поясами (так званими поясами Ван Аллена) - регіонами магнітосфери, де накопичуються і утримуються заряджені частинки, що потрапили в поле дії сили тяжіння планети. А динаміка зміни поясів, до теперішнього часу, була вивчена тільки для Юпітера та Землі. Тепер, завдяки місії "Кассіні", яка триває вже близько п'яти років, у вчених з'явилася інформація про пояси Сатурна. В рамках роботи, астрофізики вивчали дані, зібрані детектором MIMI, що вимірює енергію і розподіл заряджених частинок у просторі.

Дослідникам вдалося виявити, що після потужних сонячних викидів поблизу орбіти Діони (один з близько 60 відомих супутників Сатурна) з'являється радіаційний пояс. Він існує декілька тижнів. Вчені вважають, що частинки, з яких складається пояс, в кінці кінців осідають на поверхні Діони та сусіднього супутника Тефія. Крім цього було встановлено, що всередині орбіти Тефії на радіаційні пояси практично не впливають сонячні викиди. Вчені припускають, що цей супутник виступає в якості "захисника" радіаційного поясу.

Джерело torrents.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.