Скільки друзів потрібно людині для щастя? Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.09.2009 16:43 · Розділ: Життя

Мозок людини влаштований таким чином, що вона не може мати більше 150 друзів і знайомих. До такого висновку прийшла група фінських соціологів. Цим числом обмежені всі соціальні контакти людини - від найактивніших до зустрічей, що трапляються від випадку до випадку. Всі інші люди просто випадають з поля спілкування.

Згідно з дослідженням, проведеним технологічним університетом Гельсінкі (на основі аналізу телефонних розмов, sms і соціальних мереж), ці 150 контактів по інтенсивності діляться на три дуже різні категорії. Група найчастіших контактів - люди, з якими людина розмовляє щоденно і знає про них практично все, - обмежена всього п'ятьма особами. Як правило, це члени сім'ї. Друзями можна назвати людей, контакти з якими стабільні, але відбуваються лише від випадку до випадку, і таких контактів теж небагато - до 15 чоловік. Всі інші соціальні зв'язки (ще максимум 120 осіб) є зовнішнім колом осіб.

Така картина спостерігається як в повсякденному, так і у віртуальному спілкуванні. Незважаючи на те, що технічні новинки зробили можливим підтримку абсолютно необмеженої кількості знайомств, насправді можливості сприйняття людини не змінилися: реально чи віртуально мозок сприймає вцілому не більше 150 контактів.

Британські соціологи радять людям мати мінімум десять друзів. Саме стільки стабільних контактів, на їхню думку, дають людині відчуття щастя. Серед осіб, які мають в категорії «друзі» менше п'яти чоловік, лише 40% виявилися задоволеними життям.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.