Проблему розвитку резистентності бактерій до антибіотиків вирішено Автор: Lesly · Опубліковано: 14.09.2009 16:23 · Розділ: Медицина

Науковцям вдалося зрозуміти механізм розвитку резистентності до широкого діапазону антибіотиків у бактерій. Вони вважають, що якщо вдасться зруйнувати "захист" хвороботворних організмів, медичні препарати стануть більш ефективними в боротьбі з небезпечними інфекціями.

Як повідомляють дослідники з Нью-Йоркського університету (New York University), бактерії виробляють певні ензими, що здатні продукувати оксиди азоту, які й протистоять антибіотикам. Ліки, що зменшують кількість цих речовин водночас будуть збільшувати дієвість антибіотиків, роблячи вразливими навіть смертельно-небезпечні віруси стійкого до метициліну стафілокока (Staphylococcus aureus).

"Розробка нових ліків з метою подолання резистентних бактерій вимагає значних затрат коштів та часу, крім того, чимало побоювань викликає побічна дія нових більш ефективних препаратів, - розповідає Євгеній Нудлер (Evgeny Nudler) з Медичного центру Лангона при Нью-Йоркському університеті (NYU Langone Medical Center). – Виявивши таку закономірність, ми фактично, здійснили величезний прорив в цій галузі, адже тепер нам не потрібно буде розробляти нові препарати. Замість цього, ми можемо підвищити ефективність вже відомих нам антибіотиків, при чому, можна буде суттєво знизити дози ліків, необхідних для подолання інфекції."

Група вчених під керівництвом Нудлера виявила, що під дією антибіотиків білки бактерій окислюються; це, в результаті, призводить до їхньої загибелі. А оксид азоту здатен захищати мікроорганізми від подібних оксидативних стресів. Іншими словами, вони продукують оксид азоту, щоб протистояти антибіотикам.

За словами вчених, подібний механізм застосовується більшістю типів мікроорганізмів. Крім того, стало відомо, що багато фармацевтичних компаній працюють над розробкою препаратів, які здатні понижувати рівень оксиду азоту та будуть використовуватися як протизапальні препарати. Такі засоби, сприяючи зниженню рівня оксиду азоту, який продукується бактеріями, знижуватиме і їхню резистентність до антибіотиків. А це, в свою чергу означатиме, що дослідникам більш не прийдеться шукати нові більш ефективні ліки.

Бактерії резистентні до медичних препаратів становлять сьогодні все більш зростаючу проблему в лікарнях по всьому світу, забираючи щорічно тільки в США близько 19 тис. життів.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу