Аскорбінова кислота здатна відновлювати ДНК клітин шкіри Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.09.2009 16:41 · Розділ: Краса і здоров'я

Біологи виявили нові корисні властивості всім відомої аскорбінки. Хоча вітамін С вони досліджували не в чистому вигляді, проявив він себе вельми гідно. Фахівці університету в Лейчестері (University of Leicester), Великобританія, та Інституту молекулярної і клітинної біології (Institute for Molecular and Cellular Biology) в Португалії виявили нові захисні властивості вітаміну C, - він покращує регенерацію клітин людської шкіри.

Тьяго Дуарте (Tiago Duarte), Маркус Кук (Marcus S. Cooke) та Г. Дон Джонс (G. Don Jones) встановили, що одна з форм вітаміну C - аскорбінова кислота-2-фосфат (AA2P) - сприяє кращому загоюванню ран і захищає ДНК клітин шкіри від пошкоджень. Дуарте розповідає: «Крім того, що ультрафіолетова радіація влітку надзвичайно агресивна і часто призводить до сонячних опіків шкіри, вона є і токсичним агентом для генного матеріалу організму. Опромінення провокує виникнення раку шкіри шляхом формування вільних радикалів і пошкодження структури ДНК».

«Ми проаналізували ефект тривалої дії фосфат-похідної вітаміну C на фібробласти шкіри і побачили, що під її дією в клітинах шкіри активізуються гени, які відповідають за її регенерацію. Вітамін C сприяє загоєнню ран, стимулюючи нерухомі фібробласти (сполучнотканинні клітини, що відповідають за виробництво колагену і еластину, головного каркасу шкіри) до поділу і переміщення в область рани. Також аскорбінова кислота захищає шкіру, підвищуючи здатність фібробластів до ліквідації потенційно мутагенних ушкоджень ДНК », - коментує фахівець.

Незважаючи на те, що відновлювальні та протизапальні властивості вітаміну C відомі лікарям і науковцям вже понад сімдесят років, до цього часу в науковому співтоваристві ведуться суперечки про значення цих властивостей. Доктор Кук додав: «Дане дослідження розкриває механізм того, як вітамін C бере участь у підтримці здоров'я шкіри. Він прискорює загоєння ран і захищає ДНК клітин шкіри та фібробластів від пошкоджень, що виникають в результаті окислювальних процесів».

Результати дослідження виявилися досить актуальними для косметичної промисловості. Вплив вільних радикалів на шкіру призводить до її передчасного старіння, а такі антиоксиданти, як вітамін C, ефективно запобігають їхньому шкідливому впливу. Як було встановлено, крім знищення вільних радикалів вітамін C відновлює ДНК і захисні сили клітини, що, у свою чергу, може служити серйозним доповненням до профілактики і лікування ракових утворень на шкірі.

Джерело besthelp.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.