Людей похилого віку тренуватиме андроїд Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.09.2009 11:30 · Розділ: Нові технології

З 2010 року літніх японців у спортзалах буде тренувати незвичайний інструктор - людиноподібний робот із зовнішністю чи то сніговика, чи то клоуна, а може й обох, разом узятих. Нового андроїда, що розроблявся протягом трьох років, представили фахівці Японського національного інституту наук і технологій (AIST).

Висота гуманоїда на прізвисько Taizou - 70 см, вага - 6,5 кг. Живиться він від літій-полімерних акумуляторів. Робот має 26 ступенів свободи: по шість на кожній нозі, по п'ять на кожній руці і по одній в талії і шиї. Андроїд здатний виконувати 30 різних вправ сидячи, стоячи і лежачи.

Фото взято з сайту robot.watch.impress.co.jp
Фото взято з сайту robot.watch.impress.co.jp

Ідея створення Taizou така: гімнастика корисна для людей похилого віку та реабілітації хворих, але оскільки їм досить важко рухатися, милий усміхнений робот вноситиме до тренування дещицю веселощів, інтересу і тим самим додатково мотивуватиме до занять фізичними вправами.

Крім того, займатися з роботом все-таки краще, ніж наодинці, адже інструктор-людина доступний далеко не кожному і не завжди. Зрештою, андроїд може просто служити рекламою гімнастики. Наступного року японці зможуть взяти Taizou в короткострокову оренду. Вартість послуги поки не повідомляється.

Джерело robot.watch.impress.co.jp


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.