Невисокі жінки живуть довше Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.09.2009 17:17 · Розділ: Цікаві факти

Ізраїльські вчені виявили видозміну гена, що відповідає за підвищену тривалість життя. Виявилося, що носіями такого гена є жінки з ростом нижче середнього. В ході дослідження, фахівці з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна (Albert Einstein College of Medicine of Yeshiva University) порівнювали геном євреїв-ашкеназі (вихідців з Центральної та Східної Європи) у віці 100 і більше років, їхніх нащадків з геномом учасників з контрольної групи.

Виявилося, що в довгожителів і їхніх дітей частіше зустрічалися мутації ділянки гена, який бере участь у регуляції процесів росту, розвитку та диференціювання клітин і тканин організму. Всі жінки, які були носіями мутантного гена, були в середньому на 2,5 сантиметра нижче учасниць з контрольної групи, повідомляють дослідники.

На думку фахівців, на практиці це відкриття підтверджує думку про те, що ін'єкції гормону росту в якості антивікового препарату, що застосовуються в США (та інших країнах), можуть становити небезпеку, оскільки люди з низьким рівнем гормону росту живуть довше. Таким чином, відмова від ін'єкцій гормону росту може збільшувати тривалість життя, пояснили вчені.

Джерело novostinauki.ru


Інші новини розділу