Раціональне харчування – невід’ємна складова лікування діабету другого типу Автор: Lesly · Опубліковано: 10.09.2009 16:47 · Розділ: Медицина

Надмірна вага є одним з ключових факторів ризику для хворих з діабетом другого типу (захворювання при якому організм нездатний ефективно використовувати інсулін, - гормон, що регулює рівень цукру в крові). Тільки раціональне харчування, фізичні навантаження та втрата зайвої ваги можуть покращити ситуацію, а в деяких випадках, навіть сприяти повному одужанню.

Однак, як виявили науковці, з 2,8 тис. осіб з діабетом другого типу, практично всі перевищували щоденну норму споживання жирів, з них 85% хворих перевищували допустиму норму вживання насичених жирів, які блокують кровоносні судини. Так само, 92% учасників дослідження вживали надто багато натрію, що підвищує кров’яний тиск та збільшує і без того високий у діабетиків, ризик розвитку сердечних та ниркових захворювань.

Дослідники використовували кілька харчових показників, включаючи "харчову піраміду" та рекомендації Медичного інституту. Наприклад, експерти радять дорослим отримувати від 20 до 30 % калорій з жирів, при цьому, надходження енергії з продуктів з високим вмістом жирних кислот не повинно перевищувати 10%. Якщо учасники експерименту (що стосувалося більшості з них) вживали багато насичених жирів, то, відповідно, отримували мало поживних речовин зі здорової їжі. Менше половини з них вживали мінімальну денну порцію фруктів, овочів, молочних та зернових продуктів.

Найважливіше, щоб люди з діагнозом "цукровий діабет другого типу" пам’ятали, що кількість калорій, яка поступає в організм повинна відповідати кількості витраченої енергії, щоб принаймні, уникнути набирання ваги. Вибір продуктів також посідає не останнє місце, - потрібно стежити, щоб з їжею в організм потрапляли такі поживні речовини, як антиоксиданти та корисні ненасичені жири, що контролюють рівень цукру в крові, тиск крові та рівень холестерину.

Проте, як виявили вчені, незважаючи на тривалість хвороби, учасники дослідження здебільшого не переймалися питаннями здорового харчування. Саме тому науковці прийшли до висновку про необхідність безперервного навчання раціональному харчуванню для людей з діабетом, незалежно від тривалості захворювання. "Щоденне харчування діабетиків повинне стати значною частиною загального оздоровчого курсу" – вважає доктор Мара Вітолінс, провідний дослідник з Медичної школи в Уінстон-Салемі (Північна Кароліні, США).

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу