У Львові під стінами Ратуші підприємці вимагали Садового підписати ухвалу про МАФи Автор: Lussilda · Опубліковано: 29.01.2009 22:33 · Розділ: Суспільство

В четвер, 29 січня, з самого ранку під стінами Львівської мерії лунав бій барабанів. Таким чином доведені до відчаю підприємці – власники малих архітектурних форм (МАФів) та наймані працівники торгівлі протестували проти дій міського голови Львова А. Садового.

Біля Ратуші зібралося близько тисячі підприємців Львова, які вимагали, щоб міський голова Львова Андрій Садовий підписав ухвалу про МАФи. В іншому випадку погрожували продовжувати акцію. Пікетувальники запевняють, що в разі не підписання ухвали вони можуть вдатися до голодування.

Як повідомляє ЗІК, співорганізатор заходу - голова громадської організації «Я – львів’янин» Андрій Антонищак заявив: «Всякому терпінню є межа. Два роки міський голова «водить козу» та морочить голову підприємцям».

Нагадаємо, що 8 грудня 2008 року сесією Львівської міськради була прийнята ухвала «Про затвердження Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм та Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і порядку надання дозволів на розміщення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг (побутового обслуговування) у малих архітектурних формах».

За словами підприємця, члена ради ГО «Я – львів’янин» Сергія Невеличука, у зв’язку з тим, що Садовий не підписує ухвалу, підприємці несуть фінансові втрати, до них приходять перевірки і не дають працювати.

Також Сергій Невеличук зазначив, що підприємці не мають підстав сплачувати податки. «Ми хочемо змінити цю ситуацію, щоб ухвалу у термін 10 днів або підписали, або заветували», – зауважив підприємець.

«Під загрозою опинились близько 10 тисяч робочих місць. Крім того міський бюджет щомісячно може недоотримати близько двох мільйонів гривень. Це попереджувальна акція. Далі вдамося до кардинальних дій», – підтримав А.Антонищак.

За словами підприємця Леоніда Тузяка, договори оренди львівських МАФів закінчилися ще 31 грудня, а міський голова не підписує ухвали, хоч всі терміни пройшли. «Без цього підпису ми не можемо працювати. «Львівобленерго», податкова вимагають від підприємців договір оренди землі або хоча б цю ухвалу. Виходить замкнуте коло», – вважає він.

Депутат ЛМР, член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Сергій Бащук заявив: «Через те, що Андрій Садовий затягує підписання ухвали, підприємці не можуть нормально працювати. Вони не можуть належним чином оформити дозвільні документи – від податкових до ліцензій та дозволу на торгівлю. Приходять різні інспектори і відсутність на руках у власників МАФів ухвали породжує, м’яко кажучи, ґрунт для зловживань з боку різних контролюючих інстанцій», – каже Сергій Бащук.

Міська рада, натомість, займає принципову позицію. За інформацією прес-служби ЛМР, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР Остап Процик так коментує ситуацію: «Львівська міська рада відстоює позицію наведення порядку у торгівлі тютюновим та алкогольними виробами. У ситуації, яка склалась на сьогодні, деякі депутатські групи разом з деякими підприємцями підтримують продаж неякісного алкоголю на розлив та тютюнових виробів в МАФах».

«70% мешканців Львова виступають категорично проти тих умов, в яких сьогодні перебувають МАФи, а саме - антисанітарія, торгівля алкоголем і тютюном біля шкіл» - йдеться в повідомленні прес-служби.

Остап Процик заявив, що «позиція міської ради - однозначна. Право на існування мають лише ті МАФи, які є затверджені в схемі розташування».

За словами чиновника, ситуація, що склалась на сьогодні біля стін Ратуші, мерії незрозуміла. Підприємці вийшли на пікет в зв’язку із не підписанням міським головою ухвали по МАФах. «Але ухвала була підписана ще декілька днів тому. А чому організатори акції не повідомили про це людей, створили незрозумілу ситуацію - питання лише до них» - сказав О.Процик.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.