Забруднене повітря провокує розвиток серцево-судинних захворювань Автор: Lesly · Опубліковано: 10.09.2009 11:23 · Розділ: Екологія

Добре відомо, що такі міри, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від шкідливих звичок сприяють зниженню кров’яного тиску. Однак, як повідомляють дослідники з університету Мічигану (США), навіть повітря, яким ми дихаємо, може бути невидимою причиною чи каталізатором розвитку серцево-судинних захворювань.

Дихання забрудненим повітрям протягом двох годин може призвести до значного підвищення діастолічного тиску (нижній показник тиску крові). "Незважаючи на те, що підняття діастолічного тиску не становить значної загрози для здорової людини, проте в осіб з коронарними захворюваннями навіть незначне підвищення тиску може призвести до серцевих приступів та інфарктів," – розповідає доктор Роберт Брук (Robert D. Brook), керівник проекту та серцево-судинний терапевт Кардіоваскулярного центру при Університеті.

В ході дослідження вчені намагалися визначити, які саме забруднюючі речовини становлять загрозу та здатні руйнувати кровоносну систему людського організму. В експерименті прийняли участь 83 добровольці, які вдихали повітря, що по складу нагадувало повітря у великих містах поблизу доріг.

Спочатку медики обстежували кровоносні судини добровольців, а потім, після вдихання забрудненого повітря, спостерігали реакцію їхніх організмів.

Найбільшою проблемою для здоров’я виявився аж ніяк не озон, а мікроскопічні часточки, які складають близько 1/10-ї діаметру людської волосини. Саме вони відповідальні за підняття тиску та порушення функцій кровоносних судин. Варто додати, що підняття тиску крові спостерігалося протягом двох годин після контакту із забруднюючими речовинами, тоді як дисфункція кровоносних судин розвивалася пізніше, проте тривала протягом 24 годин.

Вважається, що ці дрібненькі часточки осідають глибоко в легенях, а деякі сполуки здатні проникати в кров або викликати запальні реакції. Науковці також мають докази того, що контакт із забруднюючими речовинами призводить до порушення діяльності нервової системи.

"Подібні висновки тільки підтверджують необхідність підтримувати чистоту повітря, заради людського здоров’я" – підсумував Брук. А щоб уникнути високих концентрацій забруднюючих речовин, вчений радить уникати непотрібних прогулянок чи пробіжок в години-пік вздовж вулиць з інтенсивним рухом. Людям із захворюваннями серця та легень, а також діабетикам, взагалі рекомендується не виходити в такий час з приміщень.

Джерело: bio-medicine.org


Інші новини розділу