Подолати сонливість допоможе блакитне світло Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.09.2009 11:51 · Розділ: Краса і здоров'я

За даними науковців, блакитне освітлення може стати в нагоді людям, які повинні зберігати бадьорість під час нічних чергувань. Так, в ході експерименту було встановлено, що добровольці, які проводили по 6 годин в нічну пору при блакитному освітленні, зберігали кращу реакцію й почували себе більш бадьорими, ніж ті, хто "чергували" при зеленому світлі.

За останні роки вчені добре вивчили вплив освітлення на сон. Виявилося, що рецептори, які сприймають світло, не мають нічого спільного із зором. Світлові рецептори працюють навіть у сліпих людей. Вони допомагають відрізняти день від ночі і налаштовувати внутрішній годинник організму.

В експерименті вчені відтворили умови, в яких живуть люди, що працюють вночі: добровольці спали з десятої ранку до шостої вечора й не спали вночі. Під час нічної зміни частина добровольців перебувала в кімнаті із зеленим освітленням, частина - з блакитним.

Ті, хто перебував при блакитному світлі, почувалися менш сонними, демонстрували кращі результати при виконанні тестів на реакцію. Ймовірно, блакитне світло, яке характеризується більш короткими хвилями, сприймається не тільки зоровими, але й світловими рецепторами.

Джерело ayurvedaplus.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.