Об'єм мозку з віком не зменшується Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.09.2009 14:20 · Розділ: Наука

Невірна думка про те, що здоровий мозок людей старшого віку в об'ємі істотно менший, ніж в молодому віці, вкоренилася завдяки дослідженням, коли вчені проводили моніторинг мозку, не враховуючи нищівних для клітин мозку захворювань.

Саме тому, результати попередніх досліджень в основному базувалися на обробці даних, отриманих від добровольців з мозковою псевдовіковою атрофією. Розміри ж мозку в нормальному стані були явно недооцінені. В ході нещодавнього дослідження вчені вивчали мозок учасників, які не страждали від неврологічних проблем, таких як слабоумство, хвороба Паркінсона чи інсульт.

Учасники дослідження проходили нейропсихологічні тести, включаючи аналізи для виявлення прихованих форм розумових розладів. Такий моніторинг проводився кожні три роки протягом 9 років. На третьому році дослідження всім учасникам провели сканування мозку методом ядерно-магнітного резонансу, що дало можливість оцінити стан семи його відділів - гіппокампу, області навколо нього, а також поясних та лобових ділянок кори головного мозку.

Після ретельного аналізу поведінки учасників, проведеного на основі даних, зібраних в період 1994-2005 рр., вчені розділили учасників на дві групи: в першій було 35 здорових людей без розумових розладів (середній вік 69,1), а в другій - 30 учасників зі значним зниженням пізнавальних функцій, проте теж без явних ознак захворювань (середній вік 69,2).

На відміну від повністю здорових, в учасників з другої групи спостерігалася значна деградація в досліджуваних ділянках мозку і, відповідно, його об'єм виявився меншим. В результаті, вчені прийшли до висновку, що псевдовікова атрофія мозку швидше за все відображає не вплив прожитих років, а патологічні зміни в ньому. В здорової людини об'єм мозку, за словами дослідників, знижуватися не може взагалі.

«Якщо подальші дослідження підтвердять отримані нами результати, загальноприйнята концепція старіння мозку виглядатиме набагато оптимістичніше», - підсумував доктор Сарто Бергманс.

Джерело nm2000.kz


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.