Штучна репродукція попередить вимирання рідкісних видів рослин Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.09.2009 09:56 · Розділ: Природа

Тасманійським біологам вдалося клонувати найстаріше дерево на планеті. За словами дослідників, вони спромоглися в лабораторних умовах штучно відтворити королівську ломацію, вперше виявлену у віддалених регіонах південного заходу Тасманії близько 70 років тому. Радіовуглецевий аналіз показав, що в незмінному вигляді на нашій планеті ці дерева існують як мінімум 43 тисяч років.

Зараз, внаслідок різкої зміни клімату на планеті та поширенням смертоносного грибка, ці дерева опинилися під загрозою вимирання. Ломація не здатна протистояти захворюванню і в природних умовах досить швидко гине. За словами Наталі Тепсон, ботаніка з Королівського тасманійського ботанічного саду, ці дерева вже не зможуть відновитися без сторонньої допомоги, так як в природних умовах залишилося всього кілька сотень таких рослин, до того ж більшу частину з них уже вразив грибок Phytophtora, який активно паразитує на стовбурах дерев. Єдиним способом збереження стародавнього виду є його штучна репродукція.

"Зберегти унікальний вид рослин ми можемо тільки через клонування. Слід зазначити, що сам процес штучного відтворення ломацій складний, коли ми спробували клонувати рослина вперше, то втратили все перше покоління клонів. А зараз у нас є близько 20 молодих рослин, які живуть в лабораторії більше 8 місяців", - розповіла Наталі Тепсон.

Джерело mirtv.ru


Інші новини розділу