Глухі собаки здатні опанувати мову жестів Автор: Lesly · Опубліковано: 09.09.2009 15:21 · Розділ: Цікаві факти

Австралійка Ліз Гріуел, яка мала справу з глухими собаками вже шість років поспіль, навчає тварин, позбавлених можливості чути, розуміти мову жестів. Зараз вона опікується чотирма цуценятами, які вже вміють виконувати наступні команди: сидіти, лежати, до мене.

Фото взяте з сайту dailytelegraph.com.au
Фото взяте з сайту dailytelegraph.com.au

"Собаки розуміють мову міміки й жестів; не маючи можливості чути вас, тим не менше, вони здатні вас зрозуміти," – розповідає пані Гріуол. - Постійність є ключовим фактором при тренуванні будь-якої собаки, а у випадку з глухою собакою необхідно проявити куди більше наполегливості та терпіння. Навіть підхід до дресирування таких собак повинен бути іншим. Хоча, треба зазначити, що навчаються вони значно швидше, ніж собаки, які чують, оскільки їх не відволікають сторонні звуки та шуми."

Гріуол вдається привернути увагу своїх чотирьох глухих вихованців, поливаючи їх водою з пляшки. Вона розповідає, що глухота є звичайним явищем серед собак. "Я хочу, щоб мої "учні" прожили чудове життя і сумніватися в цьому в мене немає жодних підстав", - додала жінка.

Як свідчать результати нещодавнього дослідження, проведеного канадськими вченими, деякі собаки, за своїми розумовими здібностями, не поступаються дворічній дитині.

Професор Стенлі Корен (Stanley Coren) з Університету Британської Колумбії, на основі численних експериментів довів, що середньостатистична собака здатна розуміти близько 165 слів, знаків та сигналів, тоді як найрозумніші представники родини собачих здатні засвоїти близько 250 слів та знаків.

Дослідники також продемонстрували, що розумні собаки здатні опанувати основи математики, наприклад, рахувати до чотирьох та помічати помилки в найпростіших арифметичних діях. Так, собака знає, що один плюс один дорівнює два, а не три чи один.

Загалом, найрозумнішими представниками собак називають вівчарок, тоді як серед найбільших "тугодумів" вирізняються басети та бульдоги.

Джерело: dailytelegraph.com.au


Інші новини розділу