Вченим вдалося змоделювати формування морських хвиль-вбивць Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.09.2009 16:41 · Розділ: Наука

Фізики створили лабораторну модель формування хвиль, яка здатна відтворювати появу так званих бродячих хвиль-вбивць, - це надзвичайно високі хвилі, які несподівано виникають у відкритому морі. Для порівняння, під час сильного шторму, висота хвиль становить 7-15 метрів, тоді як висота бродячої хвилі може досягати 30 метрів.

Вперше вченим вдалося отримати переконливе підтвердження існування величезних хвиль у середині 90-х років минулого століття. З того часу ці об'єкти ретельно вивчаються. Основну складність представляє той факт, що ймовірність появи подібних хвиль, яка розраховується на підставі закону розподілу Релея, виявляється значно нижчою, ніж подібне явище спостерігається в реальності. Саме тому, створення відповідної моделі, що дала б змогу вивчати феномен бродячих хвиль в лабораторії, було надзвичайно важливим завданням, яке поставили перед собою дослідники.

В рамках цього проекту, вченим вдалося створити відповідну лабораторну модель величезних хвиль. Для цього дослідники спрямовували поширення мікрохвильового випромінювання по площині, на якій були невпорядковано розставлені прилади, що розсіювали ці мікрохвилі. В результаті, частота виникнення точок високої інтенсивності випромінювання значно відрізнялася, від результатів отримуваних теоретичними методами, - у деяких випадках на 15 одиниць.

Фізики говорять, що дана схема може бути гарною моделлю виникнення хвиль на поверхні моря. Інтенсивність випромінювання відповідає висоті хвилі, а розсіювачі моделюють зміни, що вносяться течіями й нерівностями дна в процес формування хвиль.

Джерело readme.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.