Кімнатні рослини здатні розщеплювати озон Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.09.2009 13:45 · Розділ: Природа

Кімнатні рослини нейтралізують шкідливий озон і роблять повітря в приміщенні чистішим. До такого висновку прийшли фахівці з департаменту садівництва штату Пенсільванія (США).

Озон складається з три-атомних молекул кисню (O3). Здатність цього газу до окислення та утворення вільних радикалів кисню в багатьох реакціях за його участю визначають його високу токсичність. Він подразнює та пошкоджує тканини дихальної системи, під його впливом в крові утворюються нерозчинні форми холестерину, що, у свою чергу, призводять до розвитку атеросклерозу.

Щоб з'ясувати, як домашня зелень очищає повітря, вчені розмістили в приміщенні три види звичайних декоративних рослин - сансевієрію («тещин язик», «щучий хвіст», «зміїна шкіра»), клеому і сциндапсус золотистий (Epipremnum). Потім, там було штучно підвищено кількість озону до рівня, що в 10 разів перевищував вміст цього газу в кімнатному повітрі. Після цього, вчені неодноразово, з кількахвилинним інтервалом, проводили заміри вмісту озону в повітрі.

Через 75 хвилин після початку експерименту концентрація озону в кімнатах без рослин знизилася до 3% від початкового рівня. А в озеленених кімнатах такий самий результат був досягнутий уже через 50 хвилин. Дослідники вважають, що рослини всмоктують озон через продихи - пори, що знаходяться на нижньому чи верхньому шарі епідермісу листка, через які відбувається випаровування води і газообмін з навколишнім середовищем. Потрапивши всередину листка, озон руйнується.

У ході подальших експериментів, дослідники планують з'ясувати, яка кількість рослин є оптимальною для робочого приміщення, щоб повітря було чистим і здоровим, і які рослини краще поглинають озон.

Джерело yuga.ru


Інші новини розділу