Визначено причину виникнення генних мутацій Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.09.2009 11:44 · Розділ: Наука

Група фахівців з Орегонського, Індіанського, Флоридського та Нью-Хемпшірского університетів (США) довела, що найбільший вплив на геном організму здійснює оксидативний стрес - процес пошкодження в результаті окислення.

У своїх експериментах вчені спостерігали розвиток 250 поколінь нематод (круглих червів) Caenorhabditis elegans. «Ці шкідники розвиваються дуже швидко, всього за чотири дні, що і дало нам можливість простежити зміни в безлічі поколінь, використовуючи сучасні технології секвенування (визначення первинної генної структури)», - коментує один з авторів роботи Ді Денвер (Dee Denver). За вказаний період часу нематоди встигли «продемонструвати» 391 генну мутацію - в 10 разів більше, ніж вдалося спостерігати під час попередніх досліджень подібного роду.

Проаналізувавши зібрану інформацію, вчені з'ясували, що переважна кількість мутацій пов'язана з гуаніном, однією з п'яти азотистих основ, що входять до складу нуклеїнових кислот. При цьому, саме гуанін піддається найбільшому впливу оксидативного стресу. «Такі результати добре узгоджуються з припущенням про те, що пошкодження, які відбуваються в результаті окислення, визначають розвиток процесів старіння і багатьох захворювань», - відзначає професор Денвер.

Дослідникам також вдалося довести, що мутації досить часто виникають в так званій "сміттєвій" (некодуючій) ДНК, яка не несе в собі ніякої інформації та становить близько 75% всієї послідовності ДНК C. elegans. Цей факт, на думку авторів, є свідченням того, що некодуючі частини ДНК мають дуже важливі біологічні функції, про існування яких фахівці поки просто не знають.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.