Чому стиглі банани світяться в ультрафіолетовому діапазоні Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.09.2009 10:04 · Розділ: Цікаві факти

Вчені виявили, що навколо темних плям на бананах в ультрафіолетовому діапазоні можна помітити яскраво-блакитне світло. Раніше ця ж група дослідників виявила незвичайний факт - стиглі банани також здатні випромінювати світло, помітне тільки в ультрафіолеті. При цьому, зелені банани подібними властивостями похвалитися не можуть. Дослідники припускають, що за світіння відповідальні сполуки, які утворюються в результаті розпаду хлорофілу. Схожі речовини наявні в багатьох інших рослинах, наприклад, яблуках.

В рамках проекту, дослідники вивчали плями на бананах, які з'являються внаслідок їхньої перестиглості. Такі плями - це фактично ділянки, де пройшло відмирання клітин. Вивчення цих плям в ультрафіолетовому діапазоні дозволило встановити, що їх оточує більш яскраве свічення. Це означає, що концентрація сполук, які утворюються в результаті розпаду хлорофілу, найбільш висока довкола плям.

Вчені сподіваються, що вивчення бананового випромінювання допоможе в створенні методики вивчення клітин в бананах і, можливо, інших видах рослин без втручання в процеси, які відбуваються всередині клітин.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу