Декілька порад для кращої якості публічного виступу Автор: Jane Holiday · Опубліковано: 28.07.2017 11:39 · Розділ: Цікаві факти

Щоб миттєво заполонити аудиторію, потрібні роки практики, але ніщо не заважає вам поступово освоювати ораторське мистецтво. Щоб навчитися цього мистецтва відвідайте організацію відеоконференцій, їм є чому вас навчити.

1. Складіть чітке керівництво до дій

Будь-яка аудиторія надає перевагу чомусь, що миттєво навчає, і не важливо наскільки натхненна буде промова. Застосування вашого матеріалу на справі грає більшу роль, ніж натхненні розповіді. Так що не бійтеся говорити про те, як і що необхідно робити, керуючись вашим матеріалом.

2. Одразу відповідайте на питання аудиторії

Якщо вам ставлять запитання уже в середині розповіді, не ігноруйте його, а одразу ж відповідайте, таким чином ви заохотите глядачів слухати й аналізувати ваш виступ. Якщо ж питання уже було висвітлено, поверніться до нього й поясніть ще раз, інакше ж того, що ви говорите не буде жодного сенсу. Кращі презентації проходять в режимі діалогу – обов’язково зверніть на це увагу.

3. Обговорюйте ті питання, які ви й самі не знаєте

Якщо ви будете заставляти аудиторію відповідати на ваші питання, це швидко набридне публіці. Краще висвітлюйте питання, відповіді на які вам невідомі, це зробить вас більш людяним і простим для публіки й зацікавить ще більше.

4. Підгодуйте свій розумовий двигун

Перед тим як виступати обов’язково їжте багато їжі з білковим вмістом. Це допоможе покращити ваші когнітивні здібності й підняти настрій під час стресу.

5. Обов'язково майте в запасі два плани

Найбільш бентежливе питання виникає після фрази «а що, якщо...». Щоб не хвилюватися у випадку незапланованих труднощів, а вони бувають фактично завжди, обов’язково майте про запас хоча б один план, за яким буде розвиватися надалі ваша промова. Навіть якщо нічого не трапиться, ви можете використовувати ідеї з запасного плану, які зроблять ваш виступ довершеним й цікавим. Продумайте виступ до останньої деталі, щоб вміло керувати й варіювати його.

6. Керуйтеся корисними звичками, а не забобонами

Щасливі речі не допомагають вам, просто підсвідомо ви себе таким чином заспокоюєте, збираєтеся з думками й вдало робите свою роботу. Не прив’язуйте свій успіх до якоїсь речі, оскільки у випадку її втрати ваш мозок почне бити тривогу, а це приведе до дезорієнтації та не зосередженості. Краще оберіть декілька корисних дій, які допоможуть вам перед презентацією і виконуйте їх щоразу перед виступом. Ті дії, які ви робили перед вдалим заходом, обов’язково допоможуть вам зосередитися й зробити все на вищому рівні.


Інші новини розділу