Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники Автор: Jane Holiday · Опубліковано: 13.07.2017 11:39 · Розділ: Техніка

Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


1. Стрілки механічного годинника не випадково рухаються зліва на право – тим самим вони повторюють тінь сонячного годинника.

2. Умільці, які займаються підробкою Rolex, настільки вишукано це роблять, що копію практично неможливо відрізнити від оригіналу. Як виключення: на оригінальних годинниках секундна стрілка рухається ідеально плавно, а на копії рухається різко та шумно.

3. Копії «Ролексів» в Греції продаються під незвичною назвою «Майже ті самі». Це пов’язано з одним із місцевих кримінальних випадків. Банда з трьох нападників пограбувала елітний магазин. Коли злочинці тікали від погоні, вони кидали в стражів порядку справжніми «Ролексами».

4. На циферблаті годинника, який встановлений на Каширській станції московського метрополітену, можна дізнатися не лише точний час, але й рівень радіаційного фону.

5. Головний годинник чеського Трунова, встановлений на міських воротах в 16 столітті, дзвенів не зранку і не в обід, а ввечері, коли для місцевих п’яничок виходив термін перебування в пивних закладах. Любителів пива які спізнювалися до відведеного часу штрафували, а злим відвідувачам забороняли відвідувати пивні цілий рік.

6. Об'єктом першої телевізійної реклами в США став годинник. Наручні годинники марки Bulova з'явилися на екрані, протікали рівно 60 секунд, і ролик закінчився.

7. Якщо задати будь-кому з нас запитання, які різновиди сучасних та древніх годинників відомі, то ми, напевно, назвемо: пісочний, водяний, механічний та електронний годинник. Але окрім них, людство винайшло: вогняний, зірковий, колісний, електричний та атомний годинники.

8. В стародавньому Китаї існували мотузові годинники, роль яких виконувала підпалена мотузка з вузликами, яка була змащена маслом. Горіла вона строго рівномірно, і за кількістю пройдених вогнем вузлів можна було визначити котра година.

9. Винахідником механічного годинника вважається годинникар з Німеччини Пітер Хенлейн. Саме він перший відмовився від маятника та гир в настінних годинниках та підлогових годинниках, замінивши їх спіралевидною пружиною.

10. Наручний годинник довший час був виключно жіночим аксесуаром – як, наприклад, намисто. Саме тому їх випускали невеликими партіями. До підвиду чоловічого аксесуару такі годинники стали відносити лише в роки Першої Світової війни.


Інші новини розділу

 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.


 • Влив кондиціонера на здоров`я: міфи і реальність

  Влив кондиціонера на здоров`я: міфи і реальність · Марина Левицкая · 14.12.2015 13:55

  В деяких країнах такий пристрій, як кондиціонер є невід'ємною частиною інтер'єру незалежно від достатку родини. В умовах, коли середньорічні температури зростають, обійтися без кондиціонера стає все важче. Саме тому для більшості з нас цей побутовий пристрій став найкращим другом та помічником. Неможливо уявити собі сучасний офіс, ресторан, магазин чи квартиру без кондиціонера, який допомагає пережити літню спеку та підтримує оптимальну температуру в приміщенні.