Астрономи створили новий вид телескопів Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.09.2009 10:41 · Розділ: Нові технології

Американські вчені створили новий вид телескопа, що одержав назву "омніскоп". Нова схема призначена для боротьби з високою вартістю сучасного наукового обладнання. У рамках роботи вчені підійшли до оцінки вартості телескопів статистично. Відомо, що ціна обладнання зростає в міру збільшення площі головного дзеркала апарату. Для вирішення цієї проблеми пропонується використовувати замість одного великого дзеркала кілька дрібніших дзеркал та принципи інтерферометрії.

Труднощі подібного підходу полягають в тому, що потоки інформації від кожного дзеркала повинні аналізуватися попарно. Таким чином, вартість обчислювальної техніки, необхідної для аналізу даних з комплексу, що нараховуватиме N телескопів, становитиме N2.

В рамках проекту, вчені пропонують замість N дзеркал використовувати групи, що включатимуть M віддзеркалюючих поверхонь, які рекомендується розташовувати у формі прямокутника. Це допоможе зменшити регіон зоряного неба, який охоплюватиметься приладом, та сприятиме швидшій обробці даних, що, в свою чергу, сприятиме зниженню витрат на проведення обчислювань.

За словами дослідників, аналогічний трюк може бути застосований до систем телескопів будь-якої форми. Теоретично, це дозволить отримувати досить дешеве і чутливе обладнання, яке буде здатним працювати в різних діапазонах електромагнітного спектру.

Джерело myudm.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.