Під Києвом відкриється перша у Східній Європі кібер-клініка Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.09.2009 15:03 · Розділ: Медицина

10 вересня під Києвом відкривається, перша у Східній Європі, кібер-клініка, де видалення злоякісних пухлин проводитиметься без оперативного втручання. Клініка розташовується в селі Капітанівка за п'ять кілометрів від Києва по Житомирській трасі. Як розповів керівник нового медичного закладу, доктор медичних наук, академік Юрій Спіженко, позбавитися від злоякісної пухлини можна буде за 60 хвилин і без побічних ефектів.

"Мабуть, це перший раз за 20 останніх років, коли ми впровадили щось принципово нове й прогресивне раніше, ніж закордонні сусіди. Наше обладнання - кібер-ніж - перший у Східній Європі. Що представляє собою такий апарат? Назва ця, звичайно, умовна: як і в будь-якому іншому обладнанні для радіохірургії ніякого ножа в ньому немає. Роль скальпеля тут виконує пучок радіоактивних частинок", - розповів професор Спіженко.

Попередником апарата можна вважати знаменитий гамма-ніж. Цей апарат, призначений для безкровних операцій з видалення пухлин головного мозку. Раніше, для видалення таких новоутворень доводилося розкривати черепну коробку, в результаті чого відсоток тих, хто залишався живим після подібних операцій, був невисоким. Гамма-ніж складається з 201 променя, що безперешкодно проникають через черепну коробку, а потім, з'єднуючись в потрібному місці, випалюють пухлину.

Під час операції з використанням гамма-ножів, необхідно чотирма болтами фіксувати череп пацієнта, щоб уникнути "зісковзування" променя з пухлини. Відповідно, самопочуття у хворого після подібної терапії не найкраще, зазначив Спіженко. Крім того, опромінення поводиться, як правило, за чотири сеанси.

Кібер-ніж на сьогоднішній день є найдосконалішим у світі медичним обладнанням - він дозволяє опромінити невелику пухлину в будь-якій частині тіла, без фіксації і за один прийом (при великих пухлинах за 3-4 прийоми - процедуру проводять кілька днів поспіль по 40 хвилин ). Як відзначають експерти, після такої терапії неприємних наслідків для організму не спостерігається. Працювати з цією апаратурою будуть шість фахівців, які пройшли стажування в кібер-клініках США та Європи. Це онкологи, радіотерапевти і медичний фізик.

На встановлення діагнозу та підготовку операції йде близько двох днів. По кожному випадку можна проконсультуватися в режимі онлайн з провідними американськими фахівцями. Також стало відомо, що проведення операції з видалення злоякісної пухлини в Україні буде коштувати на кілька тисяч доларів дешевше, ніж у західноєвропейських клініках (там подібна процедура коштує близько 28-30 тисяч. дол. США).

"Я вважаю, що для України велике значення має те, що кібер-ніж придбала саме приватна компанія. Чому? Щоб апарат нормально функціонував, теж потрібні гроші, і чималі. Апарат, куплений за державні кошти, навряд чи працював би на 20-30% своєї потужності. А в приватній клініці він буде працювати нормально", - сказав голова Національної ради з питань охорони здоров'я населення при президенті України, Микола Поліщук. Він також зазначив, що держава, і зокрема МОЗ, повинні ініціювати внесення до держбюджету окремого рядка на лікування малозабезпечених громадян радіохірургічного методикою.

На сьогоднішній день Україна - єдиний іноземний член Американської асоціації користувачів кібер-ножа. Загалом, 100 кібер-ножів працюють у США. В Японії їх - 25. У країнах Азії - 38. Ще є по три у Франції та Італії, два в Іспанії, по одному в Німеччині, Нідерландах і Греції.

Джерело newsme.com.ua


Інші новини розділу