Як допомогти дитині пережити ЗНО Автор: Jane Holiday · Опубліковано: 22.06.2017 11:29 · Розділ: Освіта

Якщо по вашому будинку ходить примара, яка не їсть, не спить, втратила інтерес до життя і називає вас мамою та татом, це означає, що ви батьки випускника. Щоб зберегти нервові клітини, які, до речі, не відновлюються, потрібно допомогти пережити випускнику цей складний період.

1. Готуйтеся заздалегідь

Щоб напередодні ЗНО не забивати голову великою кількістю інформації і орієнтуватися у вивченому матеріалі, потрібно починати підготовку заздалегідь. Збірники ЗНО 2018 купити можна уже зараз, оскільки на літніх канікулах вільного часу багато, і можна присвятити хоча б декілька годин на тиждень для засвоєння нового матеріалу. Але не намагайтеся заставити дитину це робити насильно, краще витратьте час, щоб переконати майбутнього абітурієнта в корисності завчасної підготовки до ЗНО.

2. Не нагнітайте

На батьківських зборах вам напевно уже сказали про те, що важливіше результатів ЗНО в житті немає нічого. Ви напам’ять знаєте мантру про те, що майбутнє вашої дитини залежить від кожнісінького бала. Само собою, ЗНО – дуже важливий етап в житті, але на ньому воно не закінчується, а лише починається. В цей період як ніколи потрібна моральна підтримка й опіка. Станьте для вашої дитини найкращим другом, а не грізним наглядачем, який не дозволяє нічого робити, окрім підготовки до ЗНО, це за вас і так зроблять в школі. Цікавтесь, які предмети даються важче і намагайтесь допомогти з їх розумінням.

3. 11 шкільних років – складніше, ніж ЗНО

Школярі з дня у день 11 років ходять до школи, виконують домашні завдання, вивчають від 10 предметів за семестр, пишуть об’ємні контрольні роботи, а страх виникає саме перед ЗНО. Це відбувається саме тому, що з року в рік вчителі лякають майбутніх абітурієнтів цим останнім екзаменом. Ваша задача полягає в тому, щоб заспокоїти дитину і зменшити страх перед фінальним кроком в студентське життя. ЗНО не є складнішим за більшість шкільних екзаменів, потрібно лише відсіяти страх і зосередитися на матеріалі. Тим більше не потрібно здавати ЗНО з предметів, які не розуміє школяр, а ось на шкільних екзаменах вибору нема.

4. «Я знаю, що я нічого не знаю»

Все ближче до ЗНО, а випускник у відчаї, бо впевнений, що нічого не знає. Розкажіть йому, що він не перший, хто це зрозумів, і що навіть великим філософам приходили в голову такі думки. Похваліть майбутнього абітурієнта і поясніть, що кожне нове знання відкриває йому перспективу на нові незвідані області, через що і виникає ілюзія нікчемності власних усвідомлень.

Повторюйте це частіше, хоча б про себе. Ваш спокій та впевненість допоможуть вашій дитині набагато більше, ніж жахи про назавжди загублене життя і кар’єру двірника.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.