Навчіться цінувати себе, щоб підвищити мотивацію Автор: Jane Holiday · Опубліковано: 31.05.2017 14:38 · Розділ: Цікаві факти

Внутрішня мотивація багато в чому пов’язана з тим, чи вмієте ви визнавати цінність свого досвіду і те, що ви робите.

Два типи мислення

На здатність визнавати цінності свого внутрішнього досвіду, і в результаті на вміння мотивувати себе, впливає те, який у вас тип мислення. Психолог Керол Двек виділяє два типи мислення: фіксоване мислення і мислення зросту.

- Фіксоване мислення
Люди з таким мисленням вірять, що їх здібності обмежені, і вважають, що найкращим варіантом буде докладати зусиль тільки в тих сферах, в яких вони самі собі здаються компетентними.

- Мислення зросту
Люди з таким типом мислення вважають інтелект гнучким, а потенціал – безмежним і вірять, що з допомогою знань і практики можна досягти чого завгодно. Але, напевно, головна якість мислення зросту – це здатність визнавати власну цінність, не потребуючи постійного одобрення інших.

Як навчитися визнавати власну цінність?

Потребувати похвали інших людей – цілком природно, особливо в професійній сфері. Бажання отримати за добре виконану роботу винагороду в грошовій формі – це взагалі здоровий глузд. Проблеми виникають, коли ця винагорода стає нашою єдиною мотивацією.

Як перестати звертати увагу на осудження і похвалу інших і навчитися внутрішній мотивації?

1. Розвивайте усвідомлення

Визнання своєї цінності напряму пов’язане з прийняттям власного досвіду, як хорошого, так і поганого. Якщо хочете рухатися вперед, не можна відхрещуватися від свого минулого чи підшукувати собі виправдання минулим.

2. Будьте трішки егоїстом

Хоч ми й звикли сприймати егоїзм як виключно негативну рису, для признання власної цінності він є дуже необхідний, адже в основі визнання лежить самоповага і розуміння.
Саме тому, якщо ви підвищите свою мотивацію, не старайтеся заставляти себе через силу. Навпаки, потрібно зупинитися, прислухатися до себе, зрозуміти, чому одна річ надихає вас, а інша відбиває бажання діяти. І не забувайте: вас ніхто не стримує, окрім вас самих. Дбайте про свій робочий час і охорону своєї праці. Завітайте на сайт http://profiteh.ua/ru/programm/audit-z-ohoroni-pratsi/ і дізнайтеся все детальніше.

3. Знайдіть джерело мотивації поза межами роботи

Приділяйте більше часу життю за межами робочих буднів: це дуже важливо для укріплення внутрішньої мотивації. Подумайте, що приносить вам задоволення і радість. Займайтесь одночасно декількома проектами, ніяк не пов’язаними з роботою. Коли у вашому житті є те, що надихає вас поза межами роботи, вам легше справлятися з задачами і термінами на робочому місці.


Інші новини розділу