Великі планети не здатні забезпечити умови для проживання живих організмів Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.09.2009 12:56 · Розділ: Наука

Група астрономів розрахувала, що процеси, необхідні для підтримки життя, можуть протікати тільки на планетах, розмір яких більш-менш відповідають розмірам Землі. Живі організми можуть існувати на нашій планеті завдяки відносно стабільному клімату і наявності магнітного поля, що захищає все живе від космічного випромінювання. Стабільність клімату неможлива без тектонічної активності, а саме, без зрушень тектонічних плит. Надлишок вуглекислого газу, що утворюється в атмосфері в ході певних хімічних реакцій, "затягується" в надра Землі, внаслідок чого утворюються розломи.

Рухливість тектонічних плит забезпечується за рахунок конвективних рухів в мантії, яка нагрівається ядром. Науковці розрахували, що в надрах суперпланет тиск і в'язкість магми будуть надто високі для того, щоб плити могли пересуватися так само активно, як на Землі. Крім того, така "загальмованість" позбавляє суперпланети магнітного поля (вважається, що воно виникає як результат течій в рідкій частині ядра, які в гігантів недостатньо швидкі).

За розрахунками дослідників, необхідну для існування живих організмів, тектонічну активність можуть підтримувати планети розміром від 0,5 до 2,5 земних. Обмеження по магнітному полю менш жорсткі, але вони також виключають великі планети.

З висновками вчених згодні не всі колеги. Деякі фахівці вважають, що тектонічна активність, необхідна для підтримання сталого рівня CO2, може підтримуватися не тільки за рахунок руху плит. Альтернативним способом є, наприклад, вулканічна активність.

Джерело rol.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.