Цікаві факти про компресор Автор: Jane Holiday · Опубліковано: 19.05.2017 12:02 · Розділ: Нові технології

Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


Ви можете зустріти компресори в будь-якому господарському магазині. Детальніше про електричний компресор можна дізнатися тут http://gk-sk.ru/kompressory/vintovye_elektro/.
А в цій статті буде висвітлено декілька цікавих фактів про компресори.

1. Перша згадка про компресор

Перша згадка про насос відноситься до Древньої Греції. Там їх використовували для водопроводу, але активний розвиток цього приладу почався в XX столітті.

2. Найуспішнішим вважається винахід вченого Папена

Він створив апарат, який працював за допомогою стиснутого повітря. Але в 1707 році, саме до цього року відносять його створення, він не знадобився. Але в СССР про нього згадав інженер Савотін. Саме він і втілив у життя ідею вченого.

3. В 1911 році був створений ще один цікавий компресор

Він працює від рідкого палива, що згорає. Цю ідею втілив в життя англійський вчений Гемфрі. Як наслідок, цей апарат використовували й продовжують використовувати для видобутку нафти.

4. Водний компресор

З 50–х років минулого століття в промисловості частіше за все водний компресор. За його допомогою з приміщення можуть відкачувати воду чи повітря. Як приклад, за допомогою компресора відкачують повітря з шахт.

5. На даний момент користування компресорами стало ще простішим

Майже всі сучасні компресори керуються цифровою системою. Вони оснащені різноманітними індикаторами та контролерами.

6. Види компресорів

Компресори діляться на два основних типи:
1) об’ємні;
2) лопаточні.
А уже в свою чергу вони діляться на: поршневі, ротаційні, відцентрові та осьові.

7. Який компресор обрати?

Це питання вже залежить від вашого бюджету і потреб. Зараз, на ринку передових позицій конкурують поршневий та гвинтовий компресор. Перший – дешевший та більш поширений, але гвинтовий компресор виграє в якості й масштабно використовується на різноманітних виробництвах.

Тепер ви знаєте не лише, що таке компресор, але й частинку його історії. А який компресор будете використовувати ви?


Інші новини розділу

 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.


 • 2017: тренди веб-дизайну

  2017: тренди веб-дизайну · Anastasia · 29.12.2016 20:40

  Корисну підбірку для всіх, хто любить створювати щось нове та цікаве, опублікувало видання Creative bloq. Автори виділяють низку найкреативніших трендів і наводять приклади їх використання. Вони відзначають, що основні зміни у дизайн-тенденцію приносить поп-культура, нові технології та бізнес ідеї. Саме на тенденції дизайнери орієнтуються при створенні нових робіт.