Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії Автор: kseniya_www · Опубліковано: 15.04.2017 21:14 · Розділ: Нові технології

Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.

Система Hydrostor Terra, розроблена компанією Hydrostor, використовує надлишки енергії, що виробляється на електростанціях для стиснення повітря, який потім відправляється на зберігання в посудині під землею. Тепло, отримане в результаті цього стиснення, теж акумулюється, пише Ars Technica.

Компресори для стиснення повітря можна придбати тут.

У пікові години енергоспоживання, коли потрібно знову отримати енергію зі сховища, стиснене повітря піднімають на поверхню і нагрівають за допомогою зібраного раніше тепла. Гаряче повітря обертає турбіну, завдяки чому виробляється електрика.

Сам по собі принцип зберігання енергії у вигляді стислого повітря не являє собою нічого нового, проте зазвичай системи такого типу використовують для нагрівання повітря природний газ, який знижує загальну ефективність методу і призводить до викидів вуглекислого газу.

Представники компанії Hydrostor стверджують, що ефективність їх системи зберігання енергії становить близько 60%. Ефективність компресійних систем з використанням природного газу, за даними Асоціації зберігання енергії, знаходиться в діапазоні від 42 до 54%.

На даний момент в світі існує тільки одна система Hydrostor Terra, підключена до електростанції: вона була встановлена на островах Торонто в 2015 році і має потужність в 0,7 МВт. Компанія зараз також встановлює систему в місті Годеріч в канадській провінції Онтаріо, потужність якої складе 1,75 МВт.

Вартість такої системи з повною установкою становить від $ 1000 до $ 2000 за кіловат. Це дешевше, ніж установка літій-іонної системи зберігання енергії Powerpack 2, яка була представлена компанією Tesla восени минулого року. Фінальна вартість Маслостанция 2 становить $ 162 000, або $ 1620 за кіловат.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.


 • 2017: тренди веб-дизайну

  2017: тренди веб-дизайну · Anastasia · 29.12.2016 20:40

  Корисну підбірку для всіх, хто любить створювати щось нове та цікаве, опублікувало видання Creative bloq. Автори виділяють низку найкреативніших трендів і наводять приклади їх використання. Вони відзначають, що основні зміни у дизайн-тенденцію приносить поп-культура, нові технології та бізнес ідеї. Саме на тенденції дизайнери орієнтуються при створенні нових робіт.