Новий маршрут. Одеса Автор: kseniya_www · Опубліковано: 28.03.2017 14:36 · Розділ: Туризм

Одеса - це величне місто, в якому розташовано безліч пам'яток. Але що ж подивитися в Одесі, якщо ви маєте в своєму розпорядженні мінімумом часу і бажання побачити все?

Якщо ви ніколи не були в цьому мальовничому місті та не знаєте, з чого розпочати свою екскурсію, перше, що потрібно зробити - це купить путеводитель.

Дерибасівська - найвідоміша вулиця Одеси. Вона названа на честь засновника Одеси і її першого градоначальника Хосе де Рібаса, який тут жив. Вулиця починається з міського саду - першого парку Одеси, заснованого тим самим Хосе і його братом Феліксом де Рібасом. Дорога викладена бруківкою. Рух для транспорту перекрито від вулиці Катерининської до Садової. Уздовж вулиці можна побачити відреставровані будинки XIX століття, на яких розташовані найкращі кафе та ресторани міста.

Варто сфотографуватися біля пам'ятника Утьосову, стільця (за мотивами "Дванадцяти стільців" Ільфа і Петрова).

Привоз - найбільший і найстаріший діючий ринок Європи. Його історія починається з 1827 року. Він був філією Старого ринку, тут торгували з возів, тому називався він "привізним". Тут можна було купити "все".
Ринок відомий своїм колоритом: приказками продавців і жартівливими написами на цінниках.

Оперний театр побудували на початку XIX століття з ініціативи герцога де Рішельє за проектом італійця Франческо Фраполли. Герцог хотів за допомогою музики об'єднати жителів Одеси. Спочатку в театрі виступала російська драматична трупа князя Олександра Шаховського, але незабаром їх витіснила італійська опера.

Приморський бульвар знаходиться на краю міста, над самим морем. Коли в XIX столітті його почали будувати, робочі знаходили різне начиння грецьких поселень VI-V ст. до н. е. Коли ж будівництво закінчилося, розкопки зберегли та навіть з часом накрили скляним куполом. Приморський бульвар тягнеться від Думській площі з будівлею міської думи та пам'ятником Пушкіну до Воронцовського палацу, побудованого в 1827 році для генерал-губернатора Михайла Воронцова, і колонади-Бельведер, яка колись була оранжереєю, де вирощувалися тропічні фрукти. Посередині знаходиться площа з пам'ятником Дюку, герцогу де Рішельє, який вказує на Потьомкінські сходи.

Бульвар закінчується пішохідним мостом, який називається Тещин. Назва пішла чи то від того, що міст розгойдується на вітрі, "як тещин язик", чи то від того, що тодішньому керівнику області було лінь намотувати гак кожен раз, коли він йшов до тещі на млинці.

Потьомкінські сходи будували як парадний вхід з моря в місто. Спочатку тут було 200 сходинок, але при реконструкції вісім з них були втрачені, і тепер ступенів всього 192. Одна з легенд говорить, що сходи були подарунком Миколи Воронцова його дружині Катерині. Потьомкінськими їх стали називати після фільму "Броненосець Потьомкін".

Морський вокзал - це всього лише невелика частина Одеського порту. Тут є пам'ятник під назвою "Золоте дитя" - подарунок одеситам на 200-річчя міста. Також тут знаходиться пам'ятник дружині моряка, яхт-клуб і готель.
З морського вокзалу відкривається прекрасний краєвид на Воронцовський маяк, розташований на краю Рейдового молу. Це не перший маяк в цьому місці, оскільки колишні конструкції з тих чи інших причин були зруйновані. Зараз управління ним здійснюється дистанційно з берега, але раніше це робилося вручну.

Колишні каменоломні, в яких здобувався будівельний камінь ракушняк для побудови міста, перетворилися на розвагу для туристів. Довжина цих підземних лабіринтів приблизно дві з половиною тисячі кілометрів. Під час Другої світової війни тут ховалися партизани.

Набережна Ланжерон розташована на місці дачі одного з колишніх градоначальників - графа Ланжерона, який ввів в Одесі порто-франко (зону безмитної торгівлі). Граф славився своїми жартами та іронічними зауваженнями. Одного разу, коли він проїжджав безкрайніми українськими степами, зустрів в корчмі княгиню Голіцину і повідомив їй: "Пейзажі навколо прекрасні! Але ось зі зручностей тут тільки горілка". Кілька років тому мережа дельфінаріїв "Немо" зробила подарунок Одесі та реконструювала набережну.

Аркадія - це курортний район і однойменний пляж, в якому знаходяться кращі ресторани та нічні клуби.
Засновники міста вибрали саме це місце для міського пляжу, тому що тільки тут був пологий спуск до моря. Нещодавно закінчилася реконструкція Аркадійської алеї.

Уздовж моря від Ланжерона до Аркадії тягнеться пішохідна алея, обсаджена деревами. Її довжина близько 6 км.

Вона з'явилася після берегоукріплювальних робіт в 1960-х роках і свою назву отримала Траса здоров'я завдяки чистому повітрю. Тут завжди багато бігунів, спортсменів і людей, які полюбляють піші прогулянки.


Інші новини розділу

 • Куди поїхати в лютому ?

  Куди поїхати в лютому ? · kseniya_www · 10.02.2017 18:42

  Минув веселий та яскравий, насичений святами січень. І що можна очікувати від холодного та нудного лютого? Розважаймося далі! Адже попереду - День Святого Валентина, свято закоханих сердець та яскрава, весела Масниця з частуваннями та забавами! І ще багато різних розваг!


 • Новий зимовий маршрут. Кам'янець-Подільський.

  Новий зимовий маршрут. Кам'янець-Подільський. · kseniya_www · 09.02.2017 11:33

  Навіть зимова подорож може бути приємною і захоплюючою, за умови правильно підібраного місця відпочинку, незважаючи на мороз та сніжні замети.


 • Новий маршрут. Херсон

  Новий маршрут. Херсон · Anastasia · 22.12.2016 13:53

  Місто на півдні України, яке є незмінним орієнтиром та пристанищем моряків і кораблів, має цікаву історію. Його заснував Григорій Потьомкін, що хотів зробити на його теренах «Південний Петербург». Пропри те, що задуми князя не здійснилися, сьогодні Херсон – це одне з найзеленіших міст Украйни, а його річковий порт на Дніпрі є одним з найбільших у нашій державі. Сьогодні коротко про найцікавіші локації міста.


 • Новий маршрут. Дніпро

  Новий маршрут. Дніпро · Anastasia · 16.12.2016 17:44

  В уяві багатьох українців місто Дніпро – це величезний індустріальний гігант, який не може похизуватися миловидними вуличками чи затишними парками. Та насправді ця думка є хибною, оскільки інша сторона цього міста, без сумніву, може потішити око навіть найвимогливішого туриста своїми сучасними проспектами та цікавими музеями.


 • Новий маршрут. Харків.

  Новий маршрут. Харків. · Anastasia · 08.12.2016 17:31

  Харків – місто порівняно молоде, адже йому лише 360 років. Столиця Слобожанщини і колишня столиця радянської України змінюється на очах, тому багато туристів поспішають відвідати його. Тим не менш, ідеологія того періоду наклала відбиток на архітектуру та дух міста.ОднокласникиМи в Однокласниках