Новий зимовий маршрут. Кам'янець-Подільський. Автор: kseniya_www · Опубліковано: 09.02.2017 11:33 · Розділ: Туризм

Навіть зимова подорож може бути приємною і захоплюючою, за умови правильно підібраного місця відпочинку, незважаючи на мороз та сніжні замети.

Кам’янець-Подільський, з його численними пам'ятками історії, місце якнайбільш підходяще для зимового туризму.

Всі дороги та екскурсоводи міста ведуть до знаменитої Великої трійці — старої ратуші, фортеці та катедри. Але наш маршрут проляже іншим шляхом…

Золоторогий олень


До Новопавлівського мосту можна дістатись бруківкою по вул. Князів Коріатовичів. Олень з вапняку знаходиться зліва, в лісопарку на підвищенні. Найвідоміша легенда, пов'язана із заснуванням міста розповідає про братів, які будучи князями, поїхали на полювання в ліс. З гущавини вийшов золоторогий олень, спроби вполювати якого ні до чого не призвели, оленя не брали ні стріли ні інша зброя. Старший брат, прослідкувавши за оленем, знайшов неприступний острів з руїнами древнього поселення. З того часу, брати, відродивши місто, починають князювати в ньому.

Далі, справа знаходяться дві кам'яні будівлі, зведені більше ста років тому. Перша — триповерхова, розмістила в собі головну бібліотеку міста. В другій, двоповерховій будівлі, знаходиться банк. З того ж, Новопавлівського мосту, видно встановленого за радянських часів кам'яного орла з гордо розпростертими крилами, який знаходиться біля озера в парку. Озеро спадає вниз зі скель, а в великі морози навіть замерзає. Ці скелі обрали для тренувань місцеві альпіністи.

Порохові склади, пивоварня Спустившись до ріки, перейшовши кладку і, звернувши направо, через декілька сотень кроків можна натрапити на пороховий склад. Споруджений він на поч. XVIII ст. і неодноразово перебудований. Над складом височіє вежа Стефана Баторія в сім поверхів (кін. XVI ст.). У відвідувачів це місце не дуже популярне. Пізніше в приміщеннях порохового складу розміщувалась кузня, зберігали нафту, використовували в якості стайні. В XIX ст. споруда пережила велику пожежу. Зараз, склади позатягувало виноградниками, і легко просто пройти мимо, не помітивши їх.

Далі, в полі зору постає масивна будівля броварні, збудована у 1872 р., але, на жаль, не працююча, і відвідувачів сюди не пускають.

Польська брама

Зліва від мосту через річку Смотрич, до якого виходить вул. Руська знаходиться напівзруйнована Польська брама. Це видатна, особлива гідротехнічна споруда оборонного значення, яка не мала аналогів свого часу. Зведена в середині XVI ст. на місці кам'яного муру періоду древньої Русі. В її склад входили п'ять башт, стіни, шлюзи, перекриваючи які, вода затоплювала каньйон. В результаті ворог не міг безперешкодно дістатися міста. За допомогою шлюзів регулювали рівень води в каньйоні. Але вже в XVIII ст. шлюзи занепали, і втратили свої функції.

В поганому стані, на правому березі Смотрича збереглися Надбрамна, Прибрежна та Наскельна башти. Настінна та Лівобережна – на протилежному березі.

Збереглася тільки перша. У 1832 р. почалося навмисне руйнування стін на будівельні матеріали. Пізніше, Польська брама зазнала значного нищення під час прокладання дороги. У вцілій частині брами знаходилася кузня, яка і дала іншу назву баштам – Ковальські. В 60-х роках минулого століття відбулася реставрація комплексу.

Якщо піти далі понад річкою, можна дійти до башти На Броді. Далі знаходиться плотина-водоспад – найулюбленіше місце проведення дозвілля містян. В жарку пору року, через відсутність в місті пляжів, гребля переповнюється відпочивальниками.

Розглянуті пам'ятки являються лише невеликою частиною десятків інших, які обов'язково необхідно побачити на власні очі.


Інші новини розділу

 • Новий маршрут. Одеса

  Новий маршрут. Одеса · kseniya_www · 28.03.2017 14:36

  Одеса - це величне місто, в якому розташовано безліч пам'яток. Але що ж подивитися в Одесі, якщо ви маєте в своєму розпорядженні мінімумом часу і бажання побачити все?


 • Куди поїхати в лютому ?

  Куди поїхати в лютому ? · kseniya_www · 10.02.2017 18:42

  Минув веселий та яскравий, насичений святами січень. І що можна очікувати від холодного та нудного лютого? Розважаймося далі! Адже попереду - День Святого Валентина, свято закоханих сердець та яскрава, весела Масниця з частуваннями та забавами! І ще багато різних розваг!


 • Новий маршрут. Херсон

  Новий маршрут. Херсон · Anastasia · 22.12.2016 13:53

  Місто на півдні України, яке є незмінним орієнтиром та пристанищем моряків і кораблів, має цікаву історію. Його заснував Григорій Потьомкін, що хотів зробити на його теренах «Південний Петербург». Пропри те, що задуми князя не здійснилися, сьогодні Херсон – це одне з найзеленіших міст Украйни, а його річковий порт на Дніпрі є одним з найбільших у нашій державі. Сьогодні коротко про найцікавіші локації міста.


 • Новий маршрут. Дніпро

  Новий маршрут. Дніпро · Anastasia · 16.12.2016 17:44

  В уяві багатьох українців місто Дніпро – це величезний індустріальний гігант, який не може похизуватися миловидними вуличками чи затишними парками. Та насправді ця думка є хибною, оскільки інша сторона цього міста, без сумніву, може потішити око навіть найвимогливішого туриста своїми сучасними проспектами та цікавими музеями.


 • Новий маршрут. Харків.

  Новий маршрут. Харків. · Anastasia · 08.12.2016 17:31

  Харків – місто порівняно молоде, адже йому лише 360 років. Столиця Слобожанщини і колишня столиця радянської України змінюється на очах, тому багато туристів поспішають відвідати його. Тим не менш, ідеологія того періоду наклала відбиток на архітектуру та дух міста.ОднокласникиМи в Однокласниках