Освітня програма обміну студентами з Польщею набирає обертів Автор: kseniya_www · Опубліковано: 09.02.2017 11:16 · Розділ: Освіта

Популярність програм з обміну студентів у польських вишах зовсім не випадкова, адже вони підвищують освітній рівень університетів, сприяють всебічному розвитку молоді та зміцнюють культурні зв'язки між країнами.

Міжнародні програми поділяються на дві основних групи:

 • Партнерські угоди між навчальними закладами або містами. У цьому випадку програми є частиною дипломатичних стосунків, що підтримують взаємодію двох країн. Для вишів це насамперед можливість для обміну досвідом та вивчення сучасних методів роботи зі студентами. Крім того, така співпраця дає можливість слідкувати за новітніми освітніми процесами й підвищити якість викладання. Програми першого виду будуть корисні насамперед для європейських, російських, американських та австралійських студентів, але можуть успішно втілюватись і в інших країнах.
 • Некомерційні програми Європейського Союзу Еразмус та Еразмус+, що сприяють євроінтеграції та сприяють поширенню різноманітних зв'язків на європейському просторі. Обміни корисні як для викладачів, так і для студентів, тому що сприяють культурному та освітньому розвитку, вивченню мов. Програми функціонують за рахунок коштів державних та недержавних організацій, які виділяють студенту (або викладачу) стипендію на харчування, житло і навчання. В залежності від країни та програми видатки можуть складати від 400 до 1000 євро на місяць.

Студент 4 курсу варшавської Академії імені Козмінського Юрій Ващенко нещодавно повернувся з Ісландії, де на протязі семестру навчався в Рейк'явіцькому університеті. Юнак розповідає, що стати учасником програмі обміну було нескладно — знадобилося надати всього кілька документів:

 • виписка оцінок для складення картини про досягнення у навчанні;
 • сертифікат про рівень англійської мови;
 • документи, що підтверджують участь у навчальних семінарах, конференціях тощо;
 • мотиваційний лист, у якому викладені причини вибору саме цього навчального закладу.

Юрій вважає, що програми обміну розширюють світогляд молоді та стирають кордони між країнами. У його групі з тридцяти студентів лише п'ятеро були ісландцями, а решта прибули з інших країн. Інтернаціоналізм дозволив знайти багато друзів з різних материків світу та завести корисні знайомства для майбутньої співпраці.

Беручи до уваги значні здобутки польських студентів з українським корінням, польсько-українська програма "ОсвітаПоль" звертає увагу абітурієнтів та їх родин на те, що освіта у навчальних закладах Польщі надає невичерпні джерела для розвитку молоді.


Інші новини розділу

 • Як допомогти дитині пережити ЗНО

  Як допомогти дитині пережити ЗНО · Jane Holiday · 22.06.2017 11:29

  Якщо по вашому будинку ходить примара, яка не їсть, не спить, втратила інтерес до життя і називає вас мамою та татом, це означає, що ви батьки випускника. Щоб зберегти нервові клітини, які, до речі, не відновлюються, потрібно допомогти пережити випускнику цей складний період.


 • 3 звички людей, яким легко дається вивчення іноземних мов

  3 звички людей, яким легко дається вивчення іноземних мов · Jane Holiday · 13.06.2017 13:05

  Приблизно 1,2 мільярда людей з усього світу вивчають хоча б одну іноземну мову, але для когось це не складає жодних труднощів, а інші ладні залишити навчання на півшляху. Щоб швидко опановувати нові знання і не втрачати інтересу, потрібно підійти до процесу правильно.


 • Як вивчити англійську мову, якщо цього не вдалося зробити в школі

  Як вивчити англійську мову, якщо цього не вдалося зробити в школі · Jane Holiday · 06.06.2017 14:56

  Фактично всі люди починали вчити англійську мову ще в школі. За 11 шкільних років ви майже не вивчили англійську чи забули все що знали? Так відбувається дуже часто. Вам потрібно влаштуватися на роботу і написати резюме англійською, а ви цього не можете зробити? Як скласти резюме на англійській чітко описано за посиланням. Але якщо ж ви таки хочете досконало володіти англійською мовою, не робіть більше помилок, описаних нижче.


 • Чернівецькі педагоги не можуть пройти ЗНО тестування

  Чернівецькі педагоги не можуть пройти ЗНО тестування · kseniya_www · 18.04.2017 14:31

  Результати тестування вчителів: четверо здали на 0 балів, 5 - від 1 до 3 балів. Тільки 56 вчителів є відмінниками.


 • Детективи для дітей – захоплююче читання для молодших школярів

  Детективи для дітей – захоплююче читання для молодших школярів · kseniya_www · 28.02.2017 16:41

  Напевно не існує такої дитини, яка б не захоплювалась іграми в хованки, загадками, таємницями та секретами. Саме тому такою популярністю користується література, що належить до жанру «дитячий детектив». На сторінках творів, написаних справжніми майстрами своєї справи, розгортаються неймовірні історії, за якими малюки уважно стежать, та водночас відмінно тренують свою пам’ять, розвивають такі корисні якості, як спостережливість, логіку та аналітичні здібності.