Освітня програма обміну студентами з Польщею набирає обертів Автор: kseniya_www · Опубліковано: 09.02.2017 11:16 · Розділ: Освіта

Популярність програм з обміну студентів у польських вишах зовсім не випадкова, адже вони підвищують освітній рівень університетів, сприяють всебічному розвитку молоді та зміцнюють культурні зв'язки між країнами.

Міжнародні програми поділяються на дві основних групи:

 • Партнерські угоди між навчальними закладами або містами. У цьому випадку програми є частиною дипломатичних стосунків, що підтримують взаємодію двох країн. Для вишів це насамперед можливість для обміну досвідом та вивчення сучасних методів роботи зі студентами. Крім того, така співпраця дає можливість слідкувати за новітніми освітніми процесами й підвищити якість викладання. Програми першого виду будуть корисні насамперед для європейських, російських, американських та австралійських студентів, але можуть успішно втілюватись і в інших країнах.
 • Некомерційні програми Європейського Союзу Еразмус та Еразмус+, що сприяють євроінтеграції та сприяють поширенню різноманітних зв'язків на європейському просторі. Обміни корисні як для викладачів, так і для студентів, тому що сприяють культурному та освітньому розвитку, вивченню мов. Програми функціонують за рахунок коштів державних та недержавних організацій, які виділяють студенту (або викладачу) стипендію на харчування, житло і навчання. В залежності від країни та програми видатки можуть складати від 400 до 1000 євро на місяць.

Студент 4 курсу варшавської Академії імені Козмінського Юрій Ващенко нещодавно повернувся з Ісландії, де на протязі семестру навчався в Рейк'явіцькому університеті. Юнак розповідає, що стати учасником програмі обміну було нескладно — знадобилося надати всього кілька документів:

 • виписка оцінок для складення картини про досягнення у навчанні;
 • сертифікат про рівень англійської мови;
 • документи, що підтверджують участь у навчальних семінарах, конференціях тощо;
 • мотиваційний лист, у якому викладені причини вибору саме цього навчального закладу.

Юрій вважає, що програми обміну розширюють світогляд молоді та стирають кордони між країнами. У його групі з тридцяти студентів лише п'ятеро були ісландцями, а решта прибули з інших країн. Інтернаціоналізм дозволив знайти багато друзів з різних материків світу та завести корисні знайомства для майбутньої співпраці.

Беручи до уваги значні здобутки польських студентів з українським корінням, польсько-українська програма "ОсвітаПоль" звертає увагу абітурієнтів та їх родин на те, що освіта у навчальних закладах Польщі надає невичерпні джерела для розвитку молоді.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.