Єдиний електронний квиток Автор: Anastasia · Опубліковано: 19.01.2017 10:56 · Розділ: Новини України

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект за яким в міському транспорті, що здійснює пасажирські перевезення, вводиться автоматична система оплати проїзду. Іншими словами, нардепи проголосували за введення електронного квитка, який допоможе вести чіткий облік пасажиропотоку та дозволить повністю відмовитися від готівкого розрахунку в міському транспорті.


Варто зазначити, що електронний квиток запрацює не на всій території нашої держави. Згідно до законопроекту, міста мають можливість самостійно вирішувати вводити їм нову систему чи ні. Однак Київ, Львів, Дніпро, Вінниця, Миколаїв та Ужгород вже висловили своє бажання запровадити дану систему. ЗМІ повідомляють, що Вінниця та Львів планують ввести її в 2018 році і залучити для цього кошти ЄБРР: 8 млн. та 10 млн. відповідно.

У столиці електронний квиток вже введено в обіг на деяких маршрутах у вигляді проїзних пластикових карток. Окрім того, безготівкова оплата проїзду буде доступна для власників «Картки киянина».

Система працюватиме за зручною схемою: ви реєструєте чи купуєте проїзну картку, яку вам надалі треба буде поповнювати. Кожне місто відведе певні місця, де її можна буде поповнити. Передбачається, що поповнити її можна буде через інтернет-банкінг і вона буде єдиною для всіх видів транспорту. Громадський транспорт буде оснащений валідаторами – це зчитувальний пристрій, який буде сканувати інформацію з вашої картки. Оплата буде проводитися в залежності від того, яким шляхом ви будете їхати: умовні півгодини користування або одна поїздка. Для пільговиків також передбачаються картки такого типу, проте отримати їх люди зможуть безкоштовно.

Наразі залишається відкритим питання про тих, хто не хоче робити єдиний квиток та що робити туристам. Наприклад львівська влада заявила, що квитки залишаться, але будуть коштувати дорожче. Львів’яни будуть користуватися електронними квитками, а туристи зможуть придбати одноразові квитки у точках продажу, причому собівартість на них буде в 1,5-2 рази дорожча.

Таким чином, міста нарешті отримають реальну статистику пасажиропотоку, що допоможе оптимізувати маршрути і компенсувати пільги за реальними розрахунками. Як зазначила радник міністра інфраструктури і заступник мера Дніпра Яніка Мерило:

"Обсяг надаваних транспортних послуг [у Дніпрі] — приблизно 1,4 млрд грн. За мінімальними оцінками, 20% транспортних послуг – в "тіні", і повне впровадження електронного квитка дозволило б вивести з "тіні" приблизно 350 млн грн на рік. Це можна порівняти з 4% міського бюджету, хоча не вся сума, виведена з тіні, перейде прямо до міського бюджету".

Джерело: http://www.epravda.com.ua/publications/2017/01/17/617882/

Інші новини розділу

 • Україна має скоротити викиди газів

  Україна має скоротити викиди газів · Anastasia · 05.12.2016 16:28

  Цього року Україна підписала Паризьку кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу у січні 2021 р.. Основна мета цього договору – це збереження температури на нашій планеті в межах 2°С до 2100 року. Щоб досягти поставленої цілі, країнам, котрі ратифікували даний договір, потрібно протягом наступних років скоротити викиди газів майже вдвічі.


 • 3 найвідоміші українські літературні премії

  3 найвідоміші українські літературні премії · Anastasia · 25.11.2016 17:54

  Зима – це саме той період, коли слід підбивати підсумки, в тому числі й літературні. Існує невеличка проблема, бо насправді у літературних митців рік розпочинається у вересні разом із львівським Форумом видавців, а вручення премій відбувається протягом року, причому список номінантів публікують заздалегідь. Не всі книжки здатні «утримати» актуальність та популярність серед читачів, тим не менш, деякі «виживають» до нагородження найкращих та найпопулярніших літературних премій.


 • Український безвіз

  Український безвіз · Anastasia · 18.11.2016 13:12

  Нарешті стало відомо, коли українці будуть мати вільний доступ до країн шенгенської угоди. “Для України та Грузії безвізовий режим запрацює одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу», узгодження якого зараз завершується”, - заявили у COREPER (Комітет постійних представників Ради Європи).