Негативний вплив Facebook на людину Автор: Anastasia · Опубліковано: 18.01.2017 10:48 · Розділ: Суспільство

Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


Уявіть, що Facebook припинив свою роботу. Якщо ваше життя та графік від цього не змінилися, то з вами все гаразд. Але якщо ви нудьгуєте та почуваєте себе дискомфортно – це знак, що потрібно робити аналіз свого мислення, бо ви перебуваєте в залежному стані від соцмережі.

Комфорт – саме це ключовий фактор, який змушує нас залежати від усіх соціальних медіа. Наприклад дуже зручно, коли ти маєш можливість не запитувати друзів кожного дня про те, чим вони займаються. Потрібно просто оновити стрічку новин і ти бачиш, де твій товариш і реагуєш на подію за допомогою лайку, який наш мозок сприймає як вияв уваги.

Більшість користувачів не задумуються над тим, яку інформацію ми оприлюднюємо і що з неї можуть «витягнути» фейсбучні друзі. Перш за все – фото, які є найбільшою площадкою для аналізу, адже на них можна побачити вашу сім’ю, приватний будинок, найближче коло друзів та спосіб життя. На другом щаблі – статуси. За ними оцінюють ваш психічний стан у певний момент, а коментарі підписників сприймаються вами як пряма підтримка, що допомагає справитися з відчуттями та емоціями.

Більше того, інші користувачі, що є у списку друзів можуть сприймати ваш статус як знак, бо вони перебувають в ідентичному стані. Таке непорозуміння досить часто зустрічається, бо мозок людини, «сприймає» наші емоції як унікальні та індивідуальні, тому ми думаємо, що відчувати це можемо тільки ми. Натомість ви починаєте читати сторінки із психологічною тематикою, щоб знайти відповідь на питання, замість того, щоб звернутися до реального спеціаліста.

Всі ці очевидні фактори лежать на поверхні і саме ними керувалися ті, хто створювали соцмережі. Через комфорт та швидкість передачі інформації наш мозок так «любить» прив’язуватися до соцмереж. Єдиний вихід, який нормалізує ваш емоційний стан та додасть незалежності від Facebook, просто перестати перевіряти свою сторінку.

Джерело: http://nshame.com/negative-effect-of-facebook-on-the-human-psyche/


Інші новини розділу

 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.


 • Скільки п’ють і курять українці

  Скільки п’ють і курять українці · Anastasia · 22.11.2016 14:54

  Наша держава на 42-й сходинці рейтингу за рівнем вживання алкогольних напоїв. На одну людину в рік припадає 8,49 л чистого спирту.