Ласкаво просимо в офшори
Автор:
Anastasia
·
Опубліковано: 04.01.2017 19:56 ·
Розділ: Економіка
Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.
"Офшор" (від англійського offshore - "поза берегом", "за кордоном") - це один із найвідоміших методів податкового планування. Детальніше про це можна дізнатися на сайте http://monetary-flow.com/yak-napisati-bznes-plan-dlya-vttchiznyanogo-nvestora/. Його основна суть полягає в тому, що існують країни, де частково або повністю звільняються від оподаткування компанії, що перебувають у власності іноземних осіб. Та існує умова, за якою фірма не може мати доходів у цій країні, а власник та керівництво мають бути нерезидентами країни.
Сам термін народився на теренах США в середині ХХ ст.. В ті часи одна із газет назвала цим словом податкову оптимізацію компанії, яка перенесла свою комерційну діяльність за межі країни. З того часу термін поступово набув широкого вжитку. На європейських землях офшор набув широкої популярності в межах країн колишнього СНД через можливість легально знизити податки.
В Україні офшори використовують для того, щоб захистити основні фінансові потоки та оптимізувати процес оподаткування. На офшорні фірми реєструють права на нерухоме та рухоме майно, а також об’єкти інтелектуальної власності, а доходи від володіння ними виводять за кордон.
Крім того, офшори використовують як спосіб захисту корпоративних прав, адже в нашій державі, де останнім часом процвітає корупція та панує економічна нестабільність, складно передбачити дії влади по відношенню до бізнесу. На додачу, це ще й захист від рейдерства, бо потрапити до когось в «немилість» у нашій державі дуже легко.
Ще одна перевага офшору – це полегшення зовнішньоекономічної діяльності. Норми українського законодавства, особливо норми оподаткування, часто змінюються внаслідок цього іноземні компанії воліють не працювати напряму з українськими. Вони охоче здійснюють поставки через кіпрські або ж англійські компанії, що належать українцям.
Варто зазначити, що українці використовують офшори, щоб отримати можливість кредитуватися в іноземних банках і самим кредитувати пов’язаних юридичних осіб в Україні. Безумовно, що вартість даних позик буде значно більшою від тих, що пропонують українські фінансові установи.
Інші новини розділу
-
"Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www
· 23.10.2018 15:18
Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.
-
Як навчитися економити воду? · kseniya_www
· 16.02.2017 17:58
Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.
-
Чому знецінюється нафта? · Anastasia
· 17.11.2016 14:36
Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.
-
Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа
· 19.10.2016 14:10
Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.
-
Як отримати кредит без довідок про доходи: поради банкіра · Марина Левицкая
· 13.06.2016 17:00
Хто цікавився умовами отримання кредитів в українських банках знає, що сьогодні є можливість отримати до 50 тис. гривень без будь-яких довідок. Єдине, що вимагає банківська установа – це паспорт та ідентифікаційний код.