Ласкаво просимо в офшори Автор: Anastasia · Опубліковано: 04.01.2017 19:56 · Розділ: Економіка

Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.

"Офшор" (від англійського offshore - "поза берегом", "за кордоном") - це один із найвідоміших методів податкового планування. Детальніше про це можна дізнатися на сайте http://monetary-flow.com/yak-napisati-bznes-plan-dlya-vttchiznyanogo-nvestora/. Його основна суть полягає в тому, що існують країни, де частково або повністю звільняються від оподаткування компанії, що перебувають у власності іноземних осіб. Та існує умова, за якою фірма не може мати доходів у цій країні, а власник та керівництво мають бути нерезидентами країни.

Сам термін народився на теренах США в середині ХХ ст.. В ті часи одна із газет назвала цим словом податкову оптимізацію компанії, яка перенесла свою комерційну діяльність за межі країни. З того часу термін поступово набув широкого вжитку. На європейських землях офшор набув широкої популярності в межах країн колишнього СНД через можливість легально знизити податки.

В Україні офшори використовують для того, щоб захистити основні фінансові потоки та оптимізувати процес оподаткування. На офшорні фірми реєструють права на нерухоме та рухоме майно, а також об’єкти інтелектуальної власності, а доходи від володіння ними виводять за кордон.

Крім того, офшори використовують як спосіб захисту корпоративних прав, адже в нашій державі, де останнім часом процвітає корупція та панує економічна нестабільність, складно передбачити дії влади по відношенню до бізнесу. На додачу, це ще й захист від рейдерства, бо потрапити до когось в «немилість» у нашій державі дуже легко.

Ще одна перевага офшору – це полегшення зовнішньоекономічної діяльності. Норми українського законодавства, особливо норми оподаткування, часто змінюються внаслідок цього іноземні компанії воліють не працювати напряму з українськими. Вони охоче здійснюють поставки через кіпрські або ж англійські компанії, що належать українцям.

Варто зазначити, що українці використовують офшори, щоб отримати можливість кредитуватися в іноземних банках і самим кредитувати пов’язаних юридичних осіб в Україні. Безумовно, що вартість даних позик буде значно більшою від тих, що пропонують українські фінансові установи.

Джерело: http://flashontimenews.com/ekonomika/item/1074-yak-pratsyuyut-ofshori.html

Інші новини розділу