Мумії вирушили в подорож Мексикою Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.09.2009 09:46 · Розділ: Культура

Екскурсію не для людей зі слабкими нервами пропонує здійснити один з музеїв мексиканської столиці, який тимчасово віддав свої зали в розпорядження... померлих. Відвідувачам пропонується зробити прогулянку по темних коридорах, по обидва боки яких розміщено людські мумії, вік деяких з них перевищує 100 років. Незважаючи на те, що експозиція справляє досить моторошне враження, кількість бажаючих відвідати її незмінно залишається на високому рівні. За час проведення подібних мобільних виставок, за підрахунками організаторів, в гості до мумій навідалися близько мільйона людей.

Мумії, які подорожують по країні, є надбанням міста Гуанахуато, розташованого в центрі Мексики. Там існує унікальний музей, що постійно привертає увагу безлічі туристів. Кілька років тому, адміністрація експозиції почала проводити мобільні виставки висохлих людських останків в різних мексиканських містах, а незабаром вона вперше відкриється за кордоном - експозиція мумій буде представлена в США.

Під час подорожі за станом мумій, кожна з яких застрахована на 1 млн. мексиканських песо (близько 77 тис. доларів), стежить спеціально підготовлений "охоронець" Рауль Чавес. Він вже протягом 17 років оберігає цінні експонати. Основним його завданням є стежити, щоб на останки не потрапляла волога. Будь-яка крапля води залишає на експонаті слід, який неможливо видалити, розповів він.

Фото взяте з сайту mummytombs.com
Фото взяте з сайту mummytombs.com

Музей мумій в Гуанахуато був створений в 1853 році і поповнювався експонатами з місцевого кладовища за згодою родичів померлих або в тому випадку, якщо у небіжчиків не залишилося нікого з рідних. Зараз в головній експозиції представлено більше 100 висохлих людських останків різного віку. У їх числі - найменша у світі мумія, а найстаршою з них вважаються останки французького лікаря, включені в колекцію 140 років тому.

<strong>Найменша мумія в світі.</strong> Фото взяте з сайту gomexico.about.com
Найменша мумія в світі. Фото взяте з сайту gomexico.about.com

Як розповів Рауль, мумії мають природне походження: тіла померлих протягом приблизно 5 років висихають під впливом сухого клімату і завдяки особливому складу ґрунту в Гуанахуато. Забальзамовувати тіла, як це робили, наприклад, стародавні єгиптяни, не доводиться.

Експозиція музею давно вже перестала поповнюватися новими експонатами, хоча адміністрація і пропонує грошову винагороду родичам, які погодяться передати закладу тіло померлого.

Щороку безліч туристів щороку здійснюють подорож по коридорах музею в Гуанахуато, випробовуючи свої нерви. Завдяки пересувним виставкам, які почалися здійснюватися в Мексиці кілька років тому, кількість глядачів, що познайомилися з унікальною експозицією, значно збільшилась.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?