Кабмін затвердив розмір мінімальної стипендії Автор: Anastasia · Опубліковано: 28.12.2016 14:56 · Розділ: Освіта

Після гучних дискусій в мережі та суспільстві Кабінет міністрів України нарешті затвердив алгоритм виплати академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів на підставі рейтингу. З 2017 року мінімальна стипендія становитиме 1100 грн., а підвищена – 1600.

Рішення було прийняте у середу, повідомляє Інтерфакс.

Володимир Ковтунець, перший заступник міністра освіти, повідомив, що для деяких важливих спеціальностей, наприклад гірська та нафтогазова справа, розмір стипендії буде становити 1400 грн., а розмір підвищеної – 2360 грн. Також підвищену ставку отримуватимуть аспіранти математики, інформатики та природничих наук.

Окрім того, він запропонував ідею щодо зміни системи. Надалі можна буде ввести принцип позитивної дискримінації для студентів з інвалідністю, щоб вони могли отримати додаткові бали для отримання більш високих місць в рейтингу, і відповідно збільшити свої шанси на отримання академічних стипендій. Дане рішення було прийнято з умовою подальшого доопрацювання із зацікавленими відомствами.

На жаль, підручники студенти та школярі все ще повинні дозакуповувати, оскільки школи на навчальні заклади не забезпечують дітей навчальними матеріалами в повному обсязі. Як варіант - магазин школьных учебников - дає можливість зекономити.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що загальний обсяг видатків на стипендії у проекті бюджету на 2017 рік дорівнює майже 6 млрд. грн. За новою системою розподілу коштів, місце в рейтингу на 90% визначатиме навчальна успішність, а інші 10% - критерії, що запропонує ВНЗ. З 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% - отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%.

Мінфін оголосив перехід до нової системи нарахування стипендій із 1 січня 2017 року у зв’язку з цим більшість ВНЗ закінчує навчальний семестр у 2016 році. У міністерстві обіцяли не зменшувати стипендіальний фонд після зміни системи виплат.

Варто зазначити, що МОН виступив категорично проти скасування стипендій. На додачу одночасно 2 флешмоби за і проти скасування стипендій у вишах започаткували користувачі Facebook. Дописи із хештегами #проживубезстипендии та #Мені_потрібна_стипендія, #Моя_стипендія_справедлива поширюють у соцмережі.

Джерело: http://life.pravda.com.ua/society/2016/12/28/221954/

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.