У Великобританії вперше сфотографували рідкісну ногохвостку Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.09.2009 17:47 · Розділ: Природа

Шотландському вченому Тіму Ренсому вперше вдалося сфотографувати в горах Північно-Шотландського нагір'я крихітних істот, величина яких не перевищує міліметра. Це ногохвостки Bourletiella viridescens, які вже були описані в літературі. Вони зустрічалися на півночі Англії, проте сфотографувати або спіймати хоча б одну особину до цього часу не вдавалося нікому.

Bourletiella була ідентифікована Ренсомом вірно, що підтвердив ентомолог Франс Янссенс.

<strong>Bourletiella viridescens.</strong>Фото взяте з сайту geocities.com
Bourletiella viridescens.Фото взяте з сайту geocities.com

Ногохвостки, яких також називають коллемболами, відносяться до окремого підтипу членистоногих, хоча раніше розглядалися як первинно безкрилі комахи. Це шестиногі мікроартроподи розміром 0,1-9 мм, що зустрічаються в усіх регіонах Землі. Вважається, що ногохвостки виникли в девоні, тобто близько 420 млн. років тому. В даний час вони становлять інтерес як для фундаментальної науки, так і для практичного застосування, будучи біоіндикаторами ступеня забруднення ґрунтів.

Сфотографувати Bourletiella viridescens дуже важко - коллемболи підстрибують високо в повітря при найменшій небезпеці, цим вони рятуються від хижаків. Населяють вони, головним чином, верхній шар грунту, стовбури дерев і лишайники. Деякі види мешкають в приливно-відливній зоні на морському узбережжі. У Великобританії мешкає близько 300 різновидів ногохвосток, а по всьому світу їх налічується більше 2 тисяч.

Джерело: science.compulenta.ru


Інші новини розділу